Ekran kartının tek fanı dönüyor

isaozkan35

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 1400
SAPPHIRE Radeon RX 580 8GB
8+8 3000 mhz ripjaws bellek
toplam 2.75tb küsür alan
Merhaba, az önce görüntü gitti, (ecel teri aktı) geldi ve ardından GPU_LED ve VGA yandı. (anakartta) ve ardından PC şu an açık tek fan aşırı hızlı şekilde 0 RPM gözüküyor Radeon'da fakat gerçekte 3000 RPM'le dönüyor herhalde. Diğer fanda benim isteğime göre dönüyor. (sistem Ryzen 5 1400 ANAKART: MSI B350 PC Mate EKRAN KARTI: RX 580 8 GB Sapphire. RAM 16.)

Reset atmayı dene VGA ışığı sönecektir fanların da düzelmesi lazım.
Yeniden başlatmayı deneme direk reset tuşuna bas kart kendinini de defult ayarlara alsın.

Fan ayarını otomatiğe alınca düzelmiyor mu? Dönmeyen fana bir şey takılmış olabilir, kontrol edin.
Reset atmayı dene VGA ışığı sönecektir fanların da düzelmesi lazım.
Yeniden başlatmayı deneme direk reset tuşuna bas kart kendinini de defult ayarlara alsın.
2 sinide denedim. VGA ışığı gitti sonuç olumsuz, hala aşırı ses yapıyor. Diğer fan arızalı değil zaten bir tanesi 3000 rpmde bir tanesi benim isteğime göre hareket ediyor yani o algılıyor diğeri algılamıyor.

2 sinide denedim. VGA ışığı gitti sonuç olumsuz, hala aşırı ses yapıyor. Diğer fan arızalı değil zaten bir tanesi 3000 rpmde bir tanesi benim isteğime göre hareket ediyor yani o algılıyor diğeri algılamıyor.
Herhalde buga girdi yerinde olsam DDU ile sıfırlar tekrar bakardım.

Son düzenleme:
RX 500 serisi sorunlu olduğunu biliyordum ama böylesini ilk defa görüyorum :D
2. el aldım bilgisayarımı topladığım adamdı yok kart düzgün fakat ilk defa oldu bu.

Hocam çok mantıksız bir şekilde fan düzeldi :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı