Ekran kartının termal macununu yenilemek

Yer
North Memphis
Dostlar, ekran kartlarında termal macunu ve belki termal pedleri belli bir süre sonra yenilemek, yenisi ile değiştirmek gerekiyor, biliyorsunuz. Ekran kartının GPU biriminin olduğu kısmı açmak yasak olmasından dolayı oraya ulaşan vidaya çıkartma koyuyorlar, açılırsa garanti dışı kalıyor. Buraya kadar hepimiz biliyoruz zaten ama benim kafamı karıştıran konu şu; 1 yıl gibi kısa bir süre sonra kartın sıcaklığı rahatsız etmeye başlıyor ve kartın ömrü ve sağlığı, ayrıca bizim oyundaki performansımız bakımından termal macun yenilemesi yapmak önemli. Ortada böyle mantıksız bir durum varken firmalar neden 2-3 yıl garanti süresi veriyorlar? Şimdi buraya kadar yanlış soruları sorduğumu düşünüyor olabilirsiniz. Ben hiçbir zaman sıfır kart satın almadım, hep ikinci el alım-satım yaptım. Yazarken aklıma geldi, o yüzden belirteyim dedim, acaba laptop gibi arada bir götürüp bakım yaptırıp geri mi alıyoruz? Beni bi' aydınlatın 😋.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi var ise ücretsiz termal macun ve bakımını yapıyorlar.

Ben sürekli ikinci el alım satım yaptığım için ekran kartını gözümde küçülttüm herhalde, ondan daha önce düşünemedim 🤣. Sürekli elime başkası geçince hizmeti yakıştıramadım herhalde 🤣.

1 yılda macun eskimez. 3 yıl olacak kartı alalı hala ilk günkü gibi sıcaklıklar. Boşu boşuna iş almayın başınıza.

Hocam dediğim gibi ikinci el kullandığım için herhalde erken değiştirmem gerekiyor. 3 yılda ilk gün yükündeki sıcaklığını koruması bayağı iyiymiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı