Ekran kartının üzerine su döküldü

Kasamın üst kısmı açık. Yani bir şey dökülse çok rahat tabana kadar gider. O derece açık. Merak edenler için: Zalman Z11 Neo.

Kız arkadaşım yanlışlıkla masadaki kahveyi devirmişti, kasayı yerde kullanıyorum. Tepeden kasanın içine boşaldı sayılır. Kasayı hemen tepetaklak çevirmem gerekiyordu ki kahve daha da dibe gitmesin.

O an ani bir refleksle kasaya tekme attım, yan bir şekilde devirdim. Sonra da hemen ters çevirip arkadan power kablosunu falan söktüm.

Kasanın içerisinde GTX 1070 falan vardı yani.

Ha bir şey oldu mu diye soracak olursanız, yok olmadı. Çünkü tüm parçaları en ince zımbırtısına kadar söküp 2 gün boyunca alkolle temizledim. Kasaya bir şey olmadı ama kafam güzel oldu.

Bunu da bu kadar niye anlattım bilmiyorum ama sonuç olarak tekmeyi tadan kasa 30-40 cm uçup yan düştü, üstüne bol şekerli kahve ve alkol kombosundan ekran kartım sağ çıktı. Bir şey olmaz yani, korkma.

Dışında bir yerlere geldiyse bir şey olmaz. Gene de kurulamaya çalış. Sıcaktan kurur aslında gene kendisi. Nasıl su sıçrattınız bir de? :D

Aslında daha önceden duyduğum bir olayı duyduktan sonra sorgulayamıyorum. Bilgisayarımı Vatan bayisinde toplarken yan tarafta birisi RX 5700 XT Nitro+ adlı kartını üzerine kedi işediği gerekçesiyle garantiye vermeye çalışıyordu. Ancak verememişti sanırsam, yeni kart almıştı.

Kasayı açtım peçete ile sildim. Biraz fön makinesi ile uzaktan tuttum bir şey yok düzgün bir şekilde çalışıyor. Yardımlarınız için teşekkürler.
Dışında bir yerlere geldiyse bir şey olmaz. Gene de kurulamaya çalış. Sıcaktan kurur aslında gene kendisi. Nasıl su sıçrattınız bir de? :D

Aslında daha önceden duyduğum bir olayı duyduktan sonra sorgulayamıyorum. Bilgisayarımı Vatan bayisinde toplarken yan tarafta birisi RX 5700 XT Nitro+ adlı kartını üzerine kedi işediği gerekçesiyle garantiye vermeye çalışıyordu. Ancak verememişti sanırsam, yeni kart almıştı.
Kasanın üstü açık su devrildi ama bir hareket yaptım suyu fırlattım ileriye doğru çok küçük bir su damlası aktı kasanın üstünden.

Geri
Yukarı