Ekran kartlarını sıralayan site önerisi

panzer0110

Decapat
Merhaba. Bildiğiniz güvenilir ekran kartı sıralaması yapan site var mı? Mesela en kötüden en iyiye göre sıralayan bazı sitelere baktım fakat pek mantıklı gelmedi sıralama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bildiğiniz güvenilir ekran kartı sıralaması yapan site var mı? Mesela en kötüden en iyiye göre sıralayan bazı sitelere baktım fakat pek mantıklı gelmedi sıralama.
Öyle siteler yüzeysel bilgiler sunuyor hocam, merak ettiğin modelleri youtube üzerinden karşılaştırırsan daha iyi olur.

Techpowerup.

Öyle siteler yüzeysel bilgiler sunuyor hocam, merak ettiğin modelleri youtube üzerinden karşılaştırırsan daha iyi olur.
YouTube üzerinden bakmak da mantıklı fakat adam mesela test yaparken işlemci ve ram kısmını en yüksek modeller takıyor buda ekran kartının performansını etkiliyor bence ben o ekran kartı ile 200 fps alacakken adam 250 fps alıyor

YouTube üzerinden bakmak da mantıklı fakat adam mesela test yaparken işlemci ve ram kısmını en yüksek modeller takıyor buda ekran kartının performansını etkiliyor bence ben o ekran kartı ile 200 fps alacakken adam 250 fps alıyor
Siz zaten ekran kartların kullanımı %99-100 oranla karşılaştırmanız lazım. Kendi sisteminizi + ekran kartını aratarak da sonuç elde edebilirsiniz.

İşte bana buradaki sırama mantıksız geliyor nasıl oluyorda gtx 1070 rtx 3050 den daha güçlü oluyor kusuruma bakmayın bu konularda biraz bilgisizim
Siz zaten ekran kartların kullanımı %99-100 oranla karşılaştırmanız lazım. Kendi sisteminizi + ekran kartını aratarak da sonuç elde edebilirsiniz.
Peki işlemci + ekran kartı olarak aratırsam doğru sonuç alırmıyım

İşte bana buradaki sırama mantıksız geliyor nasıl oluyorda GTX 1070 RTX 3050'den daha güçlü oluyor kusuruma bakmayın bu konularda biraz bilgisizim.

Saf performans sıralaması ve güncelleme ile alakalı puan olarak 1070 üstün gözüküyor fakat RTX 3050 daha yeni olduğu için zamanla öne geçecektir GTX 1080 modeli ile başa baş şu an RTX 3050 modeli.

İşte bana buradaki sırama mantıksız geliyor nasıl oluyorda gtx 1070 rtx 3050 den daha güçlü oluyor kusuruma bakmayın bu konularda biraz bilgisizim
Hocam ekran kartlarını karşılattırırken genel olarak xx70 ve xx50 olarak düşünün. Nvidia 1000 serisinin orta-yüksek segmenti olan GTX1070 haliyle Nvidia 3000 serisinin giriş seviyesi olan 3050 ekran kartından daha performanslı. Ama herşey puanlamalarla ölçülemez tabi ki

Geri
Yukarı