Ekran kartsız sistem tavsiyesi

Harungundogdu

Centipat
Merhaba, yaklaşık 2 senedir sistem toplamayı planlıyorum fakat babam okuluma gerekli özeni gostermeyecegimi düşündüğü icin bana destek çıkmıyor. Ben de ekran kartsız sistemlere yöneldim fakat piyasada İtopya, İncehesap gibi yerlerde bu sistemler ekran kartli olanlariyla 300 500 TL oynuyor. Sizlerden ricam bu tarz sistemler satan bildiginiz bir site var mı? Kafamdaki sistem Ryzen 3600 veya 2700X kaliteli bir anakart (OC ile uğraşmıyorum), min 8 GB RAM, 480 GB SSD ve600 Watt kaliteli bir PSU kasa. Ben bunun gibi bir sistemi yaklasik 3300 TL'ye buldum daha uygunu bilen varsa yardımcı olsun lütfen.
Sağlıcakla kalın...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı olmadan o işlemcileri kullanamazsınız. Eğer ekran kartı almayacaksanız sonu G ile biten APU işlemci tercih etmeniz gerekiyor. Ryzen 2200G, 2400G, 3200G, 3400G bu işlemcileri ekran kartsız kullanabilirsiniz. Parçaları kendiniz toplamayı biliyorsanız N11, Hepsiburada gibi sitelerden biraz daha ucuza bulabilirsiniz. Bilmiyorsanız site olarak Sinerji var, Teknobiyotik var.

Ekran kartım var. Bahsettiginiz sitelerde ya ekran kartsiz sistem yok ya da neredeyse ayni fiyata denk geliyor.
Hazır sistemlerde '' benim elimde şu parça var , ben onu almıyım, gelince ben takarım'' durumu maalesef yok. ( sistemin çalışması için ihtiyaç duymadığı hdd, ssd gibi ( birinden biri tabi) parçalara hariç) Parça parça alıcaksanız yardımcı oluruz ama hazır sistemler için istediğiniz şey mümkün değil.

Hazır sistemlerde '' benim elimde şu parça var , ben onu almıyım, gelince ben takarım'' durumu maalesef yok. ( sistemin çalışması için ihtiyaç duymadığı hdd, ssd gibi ( birinden biri tabi) parçalara hariç) Parça parça alıcaksanız yardımcı oluruz ama hazır sistemler için istediğiniz şey mümkün değil.
Piyasada birçok firma ekran kartsız sistemler satıyor. Dediğimi anlamadığını sanıyorum parça parça bende toplarım fakat neredeyse ekran kartlı sistemle aynı fiyata geliyor. Ben sadece bildiğiniz bir site varmı diye sordum gereksiz ustalık yapmayınız lütfen.

Piyasada birçok firma ekran kartsız sistemler satıyor. Dediğimi anlamadığını sanıyorum parça parça bende toplarım fakat neredeyse ekran kartlı sistemle aynı fiyata geliyor. Ben sadece bildiğiniz bir site varmı diye sordum gereksiz ustalık yapmayınız lütfen.
"Gereksiz ustalık" tan kasıt, bu tarz sitelerin cpu yada gpu gibi insanların ilk başta dikkatini çeken parçaları üst düzey koyup, fiyatı aşağıya çekmek amacıyla insanların dikkatini vermediği psu, ssd, kasa gibi parçaları kalitesiz koyan ve bunu "oyuncu sistemi" adı altında satan siteleri önermeyip; bütçeye göre kaliteli parçaları tek tek almayı önermemse, evet gereksiz ustalık yapıyorum.

"Gereksiz ustalık" tan kasıt, bu tarz sitelerin cpu yada gpu gibi insanların ilk başta dikkatini çeken parçaları üst düzey koyup, fiyatı aşağıya çekmek amacıyla insanların dikkatini vermediği psu, ssd, kasa gibi parçaları kalitesiz koyan ve bunu "oyuncu sistemi" adı altında satan siteleri önermeyip; bütçeye göre kaliteli parçaları tek tek almayı önermemse, evet gereksiz ustalık yapıyorum.
Hala ustalık yapıyorsun. Zaten PSU ya SSD ye bir sen bakıyorsun demi.

Yeni konular

Geri
Yukarı