Ekran olarak Xiaomi Mi 11 Lite vs Samsung Galaxy A52

Neutrino

Centipat
Merhaba, bütçeme göre bir telefon alacağım ve başlıktaki iki telefon arasında kaldım. Pek oyun oynayan bir insan değilim, film, dizi veya video izlerim genellikle. İki cihazın da ekranı beni tatmin edecek düzeyde ama aklıma bir konu takıldı. A57'nin ekranı Super AMOLED, Mi 11 Lite'ın ise AMOLED fakat A57'in gösterebildiği renk sayısı 16 milyonken Mi 11 Lite'ın 1.07 milyar. Ekran teknolojisi bakımından A57 daha iyi, gösterebildiği renk olarak ise Mi 11.Super AMOLED ile AMOLED'in farklıları da bariz bir şekilde ortada ama renk sayısı bakımından da 10 katlık bir farktan bahsediyoruz. Hangisini daha fazla önemsemeliyim? Ekran konusunda daha fazla ekleyecek bir şeyiniz olursa da sevinirim, teşekkürler.

Merhaba, bütçeme göre bir telefon alacağım ve başlıktaki iki telefon arasında kaldım. Pek oyun oynayan bir insan değilim, film, dizi veya video izlerim genellikle. İki cihazın da ekranı beni tatmin edecek düzeyde ama aklıma bir konu takıldı. A57'nin ekranı super AMOLED, mi 11 Lite'ın ise AMOLED fakat A57'in gösterebildiği renk sayısı 16 milyonken mi 11 Lite'ın 1.07 milyar. Ekran teknolojisi bakımından A57 daha iyi, gösterebildiği renk olarak ise mi 11.super AMOLED ile AMOLED'in farklıları da bariz bir şekilde ortada ama renk sayısı bakımından da 10 katlık bir farktan bahsediyoruz. Hangisini daha fazla önemsemeliyim? Ekran konusunda daha fazla ekleyecek bir şeyiniz olursa da sevinirim, teşekkürler.

Yazılım ve kamera olarak A52 daha iyi.
Ayrıca yazılım desteği olarak da daha iyi a52.

Ekran olarak ben super AMOLED tercih ederdim fakat film, dizi, video izliyor iseniz aradaki farkı net görmeniz için bir teknoloji mağazasına gidip cihazları karşılaştırmanızı tavsiye ederim.

Super AMOLED 16 milyon renk ile AMOLED 1 milyar renk arasındaki farkı cihazları yan yana görmeden karşılaştırmak zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı