Ekran Parlaklığı Isınmayı Etkiler mi?

SultanBeyti

Centipat
Başlıkta da gördüğünüz üzere merak ettiğim bir sorudur. Hiçbir sorun yaşamadım bu güne kadar lakin şu zamanlarda kendi dizüstü bilgisayarımda fark etmemle birlikte dikkatimi çekmeye başladı ısınma. Hali ile bende çözümler aramaya başladım. BF3-4 gibi PC'yi zorlayan oyunları oynarken Gama'yı arttırarak ve parlaklığı da %50 %40 civarına indirince ısınmanın biraz da olsa azaldığını fark ettim. Lakin bazı arkadaşlarıma sorduğumda böyle bir şeyin olmadığını söylediler. Acaba gerçekten gereksiz mi diye internette araştırmama rağmen hiçbir yerde böyle bir konuya rastlayamadım. Eğer bu soruma bir yanıt verirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler

Başlıkta da gördüğünüz üzere merak ettiğim bir sorudur. Hiçbir sorun yaşamadım bu güne kadar lakin şu zamanlarda kendi dizüstü bilgisayarımda fark etmemle birlikte dikkatimi çekmeye başladı ısınma. Hali ile bende çözümler aramaya başladım. BF3-4 gibi PC'yi zorlayan oyunları oynarken Gama'yı arttırarak ve parlaklığı da %50 %40 civarına indirince ısınmanın biraz da olsa azaldığını fark ettim. Lakin bazı arkadaşlarıma sorduğumda böyle bir şeyin olmadığını söylediler. Acaba gerçekten gereksiz mi diye internette araştırmama rağmen hiçbir yerde böyle bir konuya rastlayamadım. Eğer bu soruma bir yanıt verirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

Hayır. Niye etkilesin arkadaş neden doğrudan etkiler demiş anlamış değilim.

Geri
Yukarı