Ekran tek renk olup donup reset atıyor

mertdemir1903

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık olarak 2 hafta önce Windows bir güncelle yayınladı ve bu güncellemeyi yaptıktan sonra bilgisayar bazen açıldıktan 10 sn sonra bazen de 15 20 dk sonra ekran tek renk olup kapanıyor. Ekrana görüntü gelmiyor fakat kasa çalışmaya devam ediyor. PSU'dan kapatıp tekrar açmam gerekiyor. Garanti için parçaları söktüm lakin boşu boşuna 1 ay beklemek istemiyorum. Bu arada dün format attım sorun çözülmüş fakat tekrardan aynı hatayı veriyor. Bazen ilk açılışta görüntü dahi gelmiyor. Bir de az önce işlemciyi sökerken pinden ufak bir parça kırıldı.
IMG_20200128_132450.jpg
IMG_20200128_132356.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekim ayının sürümünü kurmuştum. Güncellemeyi de kapatmıştım. Ancak şöyle bir şey var bugün biosta da aynı problemi yaptı. Donup kapandı. Windowstan kaynaklı olabileceğini düşünüyordum lakin biosta da aynı şeyi yapması o fikri elememe neden oldu. Tahminim ekran kartında fakat ben yine de anakart ve psuyu da garantiye gönderme kararı aldım bakalım ne çıkacak. Bir de o parçayı kırmam bir şeyleri etkiler mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı