Ekranda çizgi-karıncalanma çıkması

dlopwere

Hectopat
Daha fazla  
8E4452D2-8083-4575-9886-9F7AE294FE50.jpeg

Arkadaşlar PC'yi kendim yeni topladım 1-2 ay oldu ekranda resimdeki gibi çizgiler hep aynı noktada yanıp sönme şeklinde arada çıkıyor. Oyunlarda veya normalde ara ara çıkıyor resmi sonunda yakaladım çözemedim. Displayport kablosundandır belki dedim yenisini aldım yine aynı devam ediyor.

Sistem:
  • Monitör ASUS PG258Q 240 Hz
  • GTX 1080 Gaming X
  • Msi Z270 Gaming Pro Carbon
  • 7700k
  • Corsair H110i sıvı soğutma
  • Corsair 2x8 16 GB 3200 MHz RAM
  • Corsair RM750X güç kaynağı
  • 850 Evo SSD

Sormak istediğiniz varsa sorun bir de RAM'lerde XMP açınca işlemci daha fazla ısınıyor, bu normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını söküp monitör bağlantısını anakarta yapın ve tekrar deneyin.
Cevaplarınız için teşekkür ederim dediğinizi yaptım ekran kartını söktüm ve sorun çözüldü. Sorun GTX 1080 ekran kartındaymış garantiye gönderdim. Şu anda PC'yi ekran kartsız i7 7700k işlemciyle kullanıyorum fakat şöyle bi sorum var; şu anda işlemci hem CPU hem GPU görevi gördüğü halde ekran kartı varkenki sıcaklık değerlerinden çok daha düşük derecelerde çalışıyor bunun sebebi nedir aslında daha fazla ısınması gerekmez mi?

Ekran kartını 3 gün önce garantiye gönderdim. Can sıkıntısına bilgisayarımı i7 7700k işlemcimle ekran kartsız çalıştırarak biraz zaman geçirdim ve sorun tekrarladı. Aynı şey şu anda da oluyor ve bana sorun ekran kartından denildiğini için ekran kartımı garantiye gönderdim. Bazı arkadaşlarda anakarttan olabilir diyorlar. Bu sorun neden kaynaklıdır? Anakart, işlemci, güç kaynağı, monitör hangisinden kaynaklıdır? Lütfen bilgili ve tecrübeli ağabeylerimiz yardımcı olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı