Ekranda çizikler oluşuyor

Monitörün sağlam olduğu kansına nereden vardınız. Farklı bir monitörde deneme fırsatı oldu mu ? Sanki temassızlık var.

Bilgisayar açılırken F8'e basıp "VGA Modunu Etkinleştir" seçeneği ile başlatıp bir süre izleyin. Yine aynı durum ise muhtemelen donanımsal bir sorun mevcut.

Kasayı bilgisayarcıya götürdüm, orada kendi monitörlerini bağladılar çizikler devam etti, yaklaşık 2-3 hafta oluyor götüreli. Aynı problem daha uzun süredir devam ediyor.
Dediğinizi deneyeceğim, ilginiz için tekrar teşekkürler.

Farklı kartlar denemişsin, anladığım kadarıyla farklı kablolar da denedin, herzaman yapmadığına göre ekranda sorun yok gibi. Böyle olunca ekran kartının anakarta bağlandığı portta veya kapasitörde sıkıntı olabilir. Anakart servislik olmuş olabilir ama ben hala yazılım sıkıntısı olabileceğinin düşünüyorum çünkü söylediğim gibi ben öyle çözmüştüm benzer sorunu.

Ekran kartı driverlarını güncellemedim, ilk ekran kartım durduk yere çizilmeye başladı zaten, ikincisinin de driverini cd'sinden yükledim. Anakartı servise gönderebilirim, zaten düzeltemezsem öyle yapacağım gibi. Yazılımda sorun olsa şimdiye ben yapmıştım, araştırdım da baya ama olmadı yazılım üzerinden.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı