Ekranda dalgalanma sorunu

Makaleler
2
Daha fazla  
Bu ekrandaki dalgalanmalar neden kaynaklanıyor ? Benim de 1600x900 çözünürlüğünde monitörüm var ve dalgalanma sorunu yaşamıyorum. Bu sorun yeni bir ekran kartını dönüştürücü ile kullandığım zaman mı ortaya çıkar ? Bir çözümü var mı ?

Dönüştürücülerde analog dijital dönüştürme kalite kaybına yol açar ancak dalgalanmaya daha önce rastlamadım. Bu tarz bir konu açarken monitör, ekran kartı, bağlantı türü ve detayı belirtirseniz ne olduğu belki tahmin edilebilir. Farklı bir bağlantı üzerinden denediğinizde sorun aynen yaşanıyor mu?

Dönüştürücülerde analog dijital dönüştürme kalite kaybına yol açar ancak dalgalanmaya daha önce rastlamadım. Bu tarz bir konu açarken monitör, ekran kartı, bağlantı türü ve detayı belirtirseniz ne olduğu belki tahmin edilebilir. Farklı bir bağlantı üzerinden denediğinizde sorun aynen yaşanıyor mu?
Yanlış anladınız. Ekranda dalgalanma sorunu yaşamıyorum.
Zamanında almış olduğum hazır bilgisayarla beraber gelen 20''lik 1600x900 çözünürlüğünde bir monitöre sahibim. VGA bağlantısını kullanıyorum ve şu ana kadar hiçbir sorunda yaşamadım. Yeni bir sistem toplamak istiyorum ve almayı düşündüğüm ekran kartı da MSI R7 370. Ekran kartıyla gelen dönüştürücü ile kullansam acaba bu tarz bir sorun ortaya çıkar mı onu öğrenmek istiyorum. Ayrıca kalite kaybı dediğiniz çok rahatsız edici bir şey mi ?

Bu şekilde kullanabilirsiniz ancak kalite kaybını çoğu kullanıcı farketmiyor. Doğrudan dijital bağlanmış bir monitör ile yanyana koyup baktığınızda fark olduğunu anlıyorsunuz. Önce sistemi, uzun vadede monitörü yenileyebilirsiniz ancak şimdilik VGA üzerinden kullanmanızda teknik bir engel görünmüyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı