Ekranda mor noktalar çıkıyor

kemo21

Zeptopat
Daha fazla  
Sorunum bir anda başladı. Bir gece bilgisayarımı açtığımda böyleydi. İlk başta sorunu hallettim bir şekilde çözünürlükten kaynaklandığını falan düşündüm ama sonra başıma bir daha geldi. Ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• 47E16AB8-2630-4189-9E17-71C77AE9045E.jpeg
    47E16AB8-2630-4189-9E17-71C77AE9045E.jpeg
    122,6 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_5341.jpeg
    IMG_5341.jpeg
    149,8 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
Denemedim ama büyük ihtimalle oluşuyordur. Varsa çözümü nedir?

Bir deneyin. Olmaz ise Windows üzerinde sürücleri kaldırıp yeniden kurma gibi işlemler denemelisin.
BIOS üzerinde de leke varsa farklı kablo ile ya da mümkünse ekran kartında olan farklı bir port ile dene.
Hala düzelmez ise ekran kartının bellekleri sorunlu olabilir.

Bir deneyin. Olmaz ise Windows üzerinde sürücleri kaldırıp yeniden kurma gibi işlemler denemelisin.
BIOS üzerinde de leke varsa farklı kablo ile ya da mümkünse ekran kartında olan farklı bir port ile dene.
Hala düzelmez ise ekran kartının bellekleri sorunlu olabilir.

Ekran kartımda sorun varsa tamir edilebilir bir şey midir yoksa geri dönülemez bir durum mudur?

Bilmiyorum. Bunu öğrenmek için foruma yazmıştım. Herhangi bir bozulma belirtisi göstermedi kartım.

Ekran kartının sürücülerini DDU ile kaldırın ve tekrar sürücüleri kurup deneyin çözümü.

Ekran kartının sürücülerini DDU ile kaldırın ve tekrar sürücüleri kurup deneyin çözümü.

Teşekkür ederim. Eve gidince deneyeceğim.

Evet tamir olabilir. Masraflı ve fabrikadan çıkma gibi olmaz. Türkiye'de bunu iyi yapan birisi var mı orasıda bilinmez.

Teşekkürler çok sağ olun.

DP kullanıyordum, kabloyu çıkarıp yerine HDMI taktığımda görüntü daha stabildi. Ama yine de GeForce Experience hata verip görüntü 800x600dü.
Dediğim gibi büyük ihtimalle kablolardandır da eğer kabloyu değiştirdikden sonra işe yaramazsa ekran kartından şübhelenmek gerek.Belirtilen hz değiştirme olayını da deneyiniz

Hocam DDU'yu kullandıktan sonra dxdiaga girdim ve bilgisayarın şu an Microsoft görüntü bağdaşlaştırıcısını kullandığını gördüm. Ekran kartım kullanılmıyor galiba.

Güncelleme; kasayı demin bilgisayarcıya götürdüğümde her şeyi bağlayıp çalıştırdık ve sorunum yoktu kasa bundan once 2 3 gün yattı tüm kablolar her şeyi çıkarmıştım bu monitörümden kaynaklı olduğu anlamına mı geliyor?

Sonuç şu anlık pozitif hocam ekran kartından değil galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı