Ekrandaki ufak çizik nasıl giderilir?

Zafer oğuz

Hectopat
Yer
Kolombiya, Bogotá
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Excalibur G900;

Nvidia RTX 3060

Intel(R) UHD Graphics

İntel İ7 11800H

Crucial 16 Gb 3200 Mhz ram

Toshiba 1TB Desktop Hard Disk

Crucial P2 500GB NVMe PCI-e M2 SSD

Intel(R) Wi-Fi 6 AX201 160MHz

NLCC61 (Excalibur G900 Anakart) (Şu ana kadar hala ısınma problemi yaşamadım)
Meslek
Teknik Makine Ressamı
Arkadaşlar nazar değdi ve küçük ayna monitöre geldi, ufacık bir çizik oldu 1 veya 2 cm aralığında. Bakınca görüyorsunuz beyaz ekranlarda daha belirgin oluyor. Silgi vs. şeyler ile geçenleri gördüm. Var mıdır bildiğiniz bir yöntem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmez hocam onlar life hack denen sahte şeyler. Maksiumum ele gelen hissiyatı doldurulabilir ancak onu da clear yapamazsınız sanırım.

Hocam ölü bir pixeli düzeltemesizniz değiştirmeniz lazım

Ölü piksel dememiş ekranda fiziksel çizik demiş arkadaş anladığım kadarıyla.

Araçlar için çizik giderici sıvılar var. Belki sizde işe yarayabilir.

Geçmez hocam onlar Life hack denen sahte şeyler. Maksiumum ele gelen hissiyatı doldurulabilir ancak onu da clear yapamazsınız sanırım.

Ölü piksel dememiş ekranda fiziksel çizik demiş arkadaş anladığım kadarıyla.

Evet yanlış görmüşüm ama hocam silgilylede manitör onrılmazki

Monitör üzerinde bir film mevcut. Yüzeysel çizikler maalesef giderilemiyor. Benim de monitöre iMac'in köşesi değmişti ve sol üst tarafında sadece yüzeysel 2 cm kadar çizi var. Dediğin gibi açık renklerde ışığı birz farklı kırdığı içinb kendini hissettiriyor ama neredeyse ele bile gelmiyor. Bunun çözümü yok maalesef. Bir çizikten de panelin tümünü değiştirmek saçma olur.

Monitör üzerinde bir film mevcut. Yüzeysel çizikler maalesef giderilemiyor. Benim de monitöre IMac'in köşesi değmişti ve sol üst tarafında sadece yüzeysel 2 cm kadar çizi var. Dediğin gibi açık renklerde ışığı birz farklı kırdığı içinb kendini hissettiriyor ama neredeyse ele bile gelmiyor. Bunun çözümü yok maalesef. Bir çizikten de panelin tümünü değiştirmek saçma olur.

Evet aynen öyle, zaten gözde alışır kırılmadan etmeden de değiştirmem.

Arkadaşlar vazelin deneyenleri gördüm. Sizce bir işe yararmı küçük çiziğim için?

Son düzenleme:
Evet aynen öyle, zaten gözde alışır kırılmadan etmeden de değiştirmem.

Arkadaşlar vazelin deneyenleri gördüm. Sizce bir işe yararmı küçük çiziğim için?
Bence bir cm. çiziği sorun etmemelisin. Çünkü daha beter olma ihtimali oldukça fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı