Ekranı kırık telefonu sıfırlama

Essmagni

Centipat
Aslında buraya ekranı kırık telefonda ki resimleri nasıl kurtarabilirim diye soracaktım fakat araştırmalarım sonucu benim telefon felç gibi. Ben de format atıp sıfırlıyım sonra da satarım dedim. İnternette de böyle video bulamadım, var mıdır bir yönte mi?

Telefon açılıyor. Ekran da hiç görüntü yok, dokunmatik bozuk, ekran kırık. Tuşlar vs sağlam.
Ekranın açılmaması işleri çok zorlaştırıyor. Sadece dokunmatik bozulsa telefonda OTG desteği varsa, USB hata ayıklama seçeneği de açıksa mouse ile sıfırlanır diye düşünmüştüm. Telefonun modeli nedir? Ekran görünmediği için recovery menüsünden sıfırlamak zor olacaktır diye düşünüyorum. Bana şu an sıfırlamak için en mantıklı yok rom atmak gibi geliyor. Telefonlardan biraz anlıyorsanız yapabileceğiniz bir şey. Samsung telefonlarda download moda alıp uyarıyı geçtikten sonra Odin ile çok kolay rom atılabiliyor. Diğer telefonları denemediğim için nasıl olduğunu bilemeyeceğim. Ancak bildiğim kadarıyla (pek emin değilim bundan) bazı telefonlarda rom atabilmek için OEM kilidinin açık olması gerekiyor. Bazı telefonlarda bu seçenek yok, yani kapalı halde geliyor. Umarım rom atabilirsiniz.

Geri
Yukarı