Ekranımda ölü piksel mi var?

Azrekanda

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar AOC-E227 60Hz 21.5 inç monitörü kullanıyorum, 1 yıldır son zamanlarda bilgisayarı bir güç açtığımda ekranda piksellerden bir tanesi mavi oldu. Açıp kapadım düzelmedi, ölü piksel tamiri videolarını izledim. 40-50 dakika testleri yaptım, olmadı ve geçtiğimiz günlerde ekranın ortasında 1 tane daha meydana geldi fakat bu sefer olan beyaz arka planda pembe siyahta mavi rengini alıyor. Ne yapabilirim? Cidden ortadaki oyunlarda rahatsız ediyor, ekranın ortasında pembe bir piksel. Garantisi devam ediyor hala, neler yapabilirim?

ölü piksel lafını ilk defa duyuyorum ve sanırım bu sorun bende de var, ekranımın çok ufak bir yerine ufacık bi yeşil nokta var, pek rahatsız etmiyor fakat bunu onarabildiğimiz programlar falan mı var?

Garanti'ye yollayabilirsin. Senin yapabileceğin bir durum değil malesef.

ölü piksel lafını ilk defa duyuyorum ve sanırım bu sorun bende de var, ekranımın çok ufak bir yerine ufacık bi yeşil nokta var, pek rahatsız etmiyor fakat bunu onarabildiğimiz programlar falan mı var?
Donanımsal bir sorun olduğu için fiziksel onarım ister, program vs. ile alakası yok.
Google’a ölü piksel testi yazın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı