Ekrankartı PCB temizliği

Dvtak

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Berber çırak-kalfa, Elektronik Ön Lisans
Sapphire HD7850 1GB 256Bit ekrankartını 200TL'ye satın aldım. Kart tozluydu, soğutucuyu ve metal kısmı temizledim. PCB üzeri tozlu, nasıl temizleyebilirim?
200 TL'ye iyi mi almışım? VRAM biraz sıkıntı çıkartsa da, Fortnite da 1080p orta ayarlarda 60-80 FPS arası alıyorum.
Şu an kartı aktif olarak kullanıyorum.

Üzerine 70-80 TL daha ekleyerek GTX 750Ti alabilirdiniz ama geçti artık. Peçete ve ıslak mendille temizleyin ve ıslaklık kalmamasına özen gösterin.

Hocam öncelikle hayırlı olsun güzel ekran kartı. Piyasasını bilmiyorum. Soğutucu bloğu söktükten sonra tozlu PCB yi yumuşak bir diş fırçasıyla çok bastırmadan tozlu kısımları temizleyebilirsiniz. Ardından fön'ü soğuk konumda çalıştırıp, biraz uzak mesafeden kalan tozları da götürebilirsiniz.

Üzerine 70-80 TL daha ekleyerek GTX 750Ti alabilirdiniz ama geçti artık. Peçete ve ıslak mendille temizleyin ve ıslaklık kalmamasına özen gösterin.
70-80 TL eklemeyi bende isterdim o kadar para eklesem HD7870 2GB alabilirdim. Elimde 130 TL vardı 70 TL babamdan aldım zaten babamı daha fazla zorlamak istemedim. Aldığım kişiden ilk başta HD6850 1GB almıştım 150 TL ye kart sıkıntılı çıktı yük binince siyah ekran veriyordu satıcı ile görüştüm. Satıcı elimde HD7850 1GB var 50 TL farkla verebilirim dedi bende tamam dedim ve HD7850 ekrankartını satın almış oldum. Bende ıslak mendil ve fırça ile temizlemeyi düşündüm bi sıkıntı çıkmasın diye denemedim. Biraz daha beklicem belki başka önerisi olanlar vardır sizlere teşekkür ediyorum

Islak bir bez ile temizleyebilirsin ama kurulduğundan emin olmadan kullanma. Yumuşak fırça ile temizleyebilirsin.

Yumuşak bir boya fırçası ile PCB temizliğini yaptım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…