El Capitan 10.11.4 Disk İzlencesinde HDD Gözükmüyor

MountainProUser

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese,
Dün akşam forumda gördüğüm el capitan 10.11.4 for laptop RAW dosyasını indirdim. Transmac ile USB'mi formatlayıp RAW dosyasını yazdım. BIOS ayarlarını yaptıktan sonra clover boot geldi.
Technopatın kendi confingi olduğu için hiç ellemeden yükle dedim. Forumda oluşan hata geldi. Dropbox linkinden indirdim sorunu düzeltmek için. EFI bölümünde gerekli konuma attım tekrar boot ettim. Bu sefer kernal panic geldi. Bunuda yine forumda bir arkadaş sayesinde düzelttim. HD520 config zip dosyasını efi/clover içindeki config ile çıkartarak değiştirdim. Sorun halloldu apple logosuda geldi yükleniyor derken. Disk izlencesi bölümüne geldiğimde flash belleğim dışında bir depolama birimi gözükmüyor. Dahili belleğimde hali hazırda temiz win10 kurmuştum. Başka bir partion oluşturup burayı da Paragon partition manager ile apple için formatladım (apple hfs) türünde. Tekrar denedim yine izlencede bölüm gözükmüyor. Formda araştırırken IOATAFamily.kext dosyasını \efi\clover\kexts\Other dizinine atmam gerektiğini gördüm. Bunu da yaptım tekrar denedim maalesef yine sonuç alamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.
Sistemim : intel işlemci, nvidia ekran kartı 12GB RAM Laptop
BIOS ayarlarım: SATA : AHCI ( başka seçenek yok zaten tek bu var.)
vt-d = disable
secureboot =disable
virtual diye bi seçenek de vardı = disable - enable 2 sini de denedim.
USB legacy falan enable onlar. Fastboot disable.

ADIM 1: Donanımı Bilmek / Sosyalde Donanım Uyumluluğu Hakkında Konu Açmak
Eğer Laptop’ unuzun donanımını bilmiyorsanız kesinlikle başarılı bir OS X kurulumu şansınız çok az. Bu yüzden sosyal de cihazına OS X uyumluluğu hakkında konu açarken de bize danıştığınızda size yardımcı olmamızı istiyorsanız donanım bileşenlerini ayrıntılı yazmak en önemli adımdır.
Konu açacağınız zaman donanım bilgilerinizi aşağıdaki gibi paylaşın.
  • Sistem: Üretici / Model + bootloader
  • CPU: Detaylı CPU modeli + Anakart yonga seti
  • Grafik: Bütün grafik aygıtları + Laptop Dahil Ekran Çözünürlüğü

Örnek:

• Sistem: HP ProBook 4540s + bootloader (Clover)
  • CPU: i5-3320m/HM76
  • Grafik: HD4000, 1366x768

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı