Çözüldü El Capitan HD4000 Ekran Kartı ID Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Neptunmavisi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

El capitan kuruyorum, Ekran kartını otomatik tanıyor. Sorunsuz kullanabiliyorum. Ta ki USB Wifi stick'in driver'ını kurana kadar! USB Wifi Kext'ini yükledikten sonra grafiklerde bozulmalar oluyor, Youtube'da video izlenemiyor, yani doğal çözünürlüğünde çalışmıyor. Kaç gündür uğraşıyorum. Bir şey başaramadım. Bir tek bu sorunum var. Onun haricinde neredeyse herşey uyumlu, Laptop'un kendi Wifi kartını kullanamıyorum, Çünkü Macos'ta tanınmıyor. İntel centrino wireless. Dolayısıyla USB Wireless stick kullanmak zorundayım. Kullandığım kext RT2870 USB driver. Çakışma mı oluyor, neden böyle oluyor anlamadım.

Adresinden bakar mısınız, benim İD'yi nasıl kullanabilirim? Nereye girecem bu ID'yi?

9Q40d5.png

-FakePcıId kullanmam gerekir mi? Kullanacaksam nasıl kullanayım?

-Clover Configurator'de Platform ID olarak nasıl kullanacağım resimdeki İD mi?

Intel HD4200/HD4400/HD4600 için Yosemite Grafik Sorunu Çözümü adresindeki yönergelere göre benim kartımın sorunsuz çalışması gerekmekte.

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevabınız için teşekkür ederim, Sorun El Capitan distro'sunun stabil olmamasından kaynaklanıyordu, İndirdiğim Macos distro'su Montezuma'nın yayınladığı distroydu. bir türlü ayar tutmuyordu. Örnek vermek gerekirse bir oturumda Ekran kartı çalışıyordu, Fakat Laptop'u yeniden başlattığımda Ekran grafikleri bozuluyordu. Niresh Yosemite indirdim, Şu anda neredeyse herşey sorunsuz çalışıyor. Niresh Mavericks'te kullanmıştım. Gerçekten neredeyse sorunsuz Macos distro'ları yapıyor.

Niresh's Yosemite with AMD & Intel ISO & USB

Sorun çözüldü mü ? Eğer çözüldü ise konuyu kilitleyeceğim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı