El Captian SAMSUNG NP3530EC-S01TR Notebook Kurulum Sonrası Sürücü Tanımama Sorunu

muhadip

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Buradan adımları izleyerek SAMSUNG NP3530EC-S01TR Notebook El captian kurulumunu yaptım. Kurulum sonrası sistemde donanım sorunları baş gösterdi. Klavye dokunmadik mouse çalışmıyor. Wifi çalışmıyor. Ses çalışmıyor. Ekran kartı görmedi. Nasıl bi yol izlemem gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfır hd takılı olduğundan win falan yüklü değil konfigrasyona bakamıyorum Cihaz tam olarak bu senin yolladığın dosyayı nasıl yükliyeceğim belirtirmisin

Kext Wizard ile kuracaksın:
EasyKext Utility for El Capitan (Kext Installer )
Grafik için Config.plist dosyasına ig-Platform-id girip dene. Aşağıdaki bağlantıdan ilgili konuya ulaşabilirsin.
Intel HD Graphics IGPlatfomID Veritabanı
Ses için şunu dene:
VoodooHDA Kurulum Rehberi
Wi-fi modeli linkte görünmüyor. DPCIManager indir ve PCI List seçeneğini aç ve ekran görüntüsünü aç.
DPCIManager

Not: Sistemde yaptığın her değişiklik sonrası Kext Wİzard ile "Rebuild Cache" yap.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı