El titremesi için nereye gidilmeli?

Hocam acil bir doktora görünün derim. Hastalık veya başlangıcı olabilir sorun olmasın ondan sonra.
Hocam eklemeyi unutmuşuşum ben bir zaman korona olmuştum ve o zaman bayılmıştım bunun içinde nörolojiye gitmem gerekli mi ve birde nasıl teşhis koyuyorlar?
Hocam Nöroloji bölümüne kesin görünün. Zaten yanlış hatırlamıyorsam parkinson için de aynı bölüme gitmeniz lazım. Yani her türlü bu bölüme gitmeniz sizin için faydalı olacaktır.
Hocam çoğu zaman vücudumun farklı yerlerinde titreme oluyor ara sıra bir de sadece el de değil.

Tansiyonum düşüyor şu 1 2 aydır tansiyonum çoğu zaman düşüyor.

Son düzenleme:
Hocam eklemeyi unutmuşuşum ben bir zaman korona olmuştum ve o zaman bayılmıştım bunun içinde nörolojiye gitmem gerekli mi ve birde nasıl teşhis koyuyorlar?

Hocam çoğu zaman vücudumun farklı yerlerinde titreme oluyor ara sıra bir de sadece el de değil.
Mesela nerede oluyor hocam. Belirli bir yer vermeniz lazım. Anksiyete'den şüphelendiniz mi hiç?

Hayır şühelenmedin açıkçası bacaklarda, kollarda değişiyor yani oluyor bu.
Bi bakın derim. Titreme çoğunlukla sinirsel hastalıklarla ilgili. Yani sanırım nöroloji yaralı olacaktır. Fakat Anksiyete'den de şüphelenmek lazım. Mesela kalabalık bir ortamda tek mi titriyor yoksa tek başınıza kalıncada mı titriyor? Neden şüphelendin diye soracak olursanız sınıf defterini almaya girerken titredi felan demişsiniz. Sınıftaki kalabalık dolayısıyla Anksiyete varsa tetiklemiş olabilir. Tabi ki bir doktora görünmeden kesinlikle dediklerimi takmayın. Sadece aklımdakilerini söylüyorum.

Bi bakın derim. Titreme çoğunlukla sinirsel hastalıklarla ilgili. Yani sanırım nöroloji yaralı olacaktır. Fakat Anksiyete'den de şüphelenmek lazım. Mesela kalabalık bir ortamda tek mi titriyor yoksa tek başınıza kalıncada mı titriyor? Neden şüphelendin diye soracak olursanız sınıf defterini almaya girerken titredi felan demişsiniz. Sınıftaki kalabalık dolayısıyla Anksiyete varsa tetiklemiş olabilir. Tabi ki bir doktora görünmeden kesinlikle dediklerimi takmayın. Sadece aklımdakilerini söylüyorum.
Hayır tek başınayken de oluyor evdeyim mesela ellerim titriyor yine bir de bayılma + tansiyon düşüşü geçirmiştim bu da beyine ve kalbe zarar verir demişler şüphelendim açıkcası, eğer ki durum duygular yüzünden olsaydı ben çoktan aşmıştım eskisi gibi olmuştum ama bu farklı. Hala bulanık görme devam ediyor eskisi gibi zevk alamıyorum gülerken bile çok sçma geliyor eskiden gülerken fazlası ile zevk alırdım o an güldüğümde.
Yani burda şunu anlatmaya çalışıyorum eğer buna neden olan psikolojim olmuş olsaydı ve ben kendimi ben hastayım şeklinde düşünseydim ve bunlar olsaydı sorun duygular ile ilgili bir sorun olurdu ki ben bunun tersini yapmaya çalıştım 2 3 ay Ben hasta değilim dedim kendime hep terapi videoları vesaire izledim ama ortada hala bir iyileşme yok, ayrıca olayın içinde tansiyon düşüklüğü ve bayılma olmasıda bazı sorunlara yol açmış gibi geliyor bana.

Son düzenleme:
Hayır tek başınayken de oluyor evdeyim mesela ellerim titriyor yine bir de bayılma + tansiyon düşüşü geçirmiştim bu da beyine ve kalbe zarar verir demişler şüphelendim açıkcası, eğer ki durum duygular yüzünden olsaydı ben çoktan aşmıştım eskisi gibi olmuştum ama bu farklı. Hala bulanık görme devam ediyor eskisi gibi zevk alamıyorum gülerken bile çok sçma geliyor eskiden gülerken fazlası ile zevk alırdım o an güldüğümde.

Yani burda şunu anlatmaya çalışıyorum eğer buna neden olan psikolojim olmuş olsaydı ve ben kendimi ben hastayım şeklinde düşünseydim ve bunlar olsaydı sorun duygular ile ilgili bir sorun olurdu ki ben bunun tersini yapmaya çalıştım 2 3 ay Ben hasta değilim dedim kendime hep terapi videoları vesaire izledim ama ortada hala bir iyileşme yok, ayrıca olayın içinde tansiyon düşüklüğü ve bayılma olmasıda bazı sorunlara yol açmış gibi geliyor bana.
Hocam kesinlikle nöroloji doktoruna görünün. Ben burada ne dersem diyeyim bir doktor kadar emin olamayacağım.

Hocam kesinlikle nöroloji doktoruna görünün. Ben burada ne dersem diyeyim bir doktor kadar emin olamayacağım.

Ben bu zorluklara rağmen hala kendimi geliştirmeye ve bundan zevk almaya bakıyorum ama benim bu bakış açım bu durumu yine değiştirmiyor hiçbir şey eskisi gibi değil gitmediğim doktor kalmadı nöroloji doktorundan ümitliyim artık gerçekten çok sıkıldım.

@yucewalden daha önceki açtığın konularında dediğim gibi bu sefer yine belirti değiştirmişsin. Ben tünelin ucunu sana söyleyeyim dostum. Kısır döngüyle her belirti için ayrı ayrı hem masraf hem enerji tüketmeye devam edeceksin. Dediğimi de yapmıyorsun zaten. Bir psikologla terapilere başla bari en azından ne sorun yaşadığını sana anlatacaktır. 3 gün sonra bu belirti yerine başka bir belirtiye takılacaksın.

Hocam görme kaybı var mı?

Hocam şu var hala devam ediyor 1-1.5 ay oldu sanırsam; bir yere odaklanıcakken örneğin kitap okuycakken o odaklanamya çalıştığım yeri birkaç saniyeliğine bulanık goruyorum gözümü açıp kapayınca geçiyor sonra tekrar oluyor şu an bile bu yazıyı yazarken oluyor. Sağ elimde titreme devam ediyor, yaptığım şeylerden aldığım zevk artık yok denecek kadar az sanki sadece yapmak için yapıyormuş gibi hissediyorum bazı şeyleri, gülmeyi unuttum gibi bir şey. Vücudumun farklı yerlerinde titreme oluyor ara sıra.

Geri
Yukarı