El yapımı direksiyon seti hakkında sorular

Encoder senin direksiyonunun nerede hangi derecede olduğunu gösterir bu 1. 2. olarak çift motor eklersen aşırı gerçekçi olur çünkü o videoyu 4 kere izledim ama hazır alınca daha uyguna geldiğini hesapladım hazır alman daha mantıklı. O paraya 2. el G29 falan tutuyor yani. 3 tane leonardo kart kullanıcaksın üstüne bir de motor sürücüleri motorlar encoder zaten 600TL.
3 tane leonardo kart nerede kullanılmıyor hocam. Tek bir kart yeterli oluyor H-Vites gerekmiyorsa. 6000 TL tutan bir durum da yok aslında. En fazla haliyle 2000TL.

Tek leonardo ile nasıl yapılıyor video var mı?

Tek Arduino için fazlaca uğraşman lazım.

Hocam bu tür şeylere fazla bilgim yok bunun hakkında bir konu var mı? Yazlımı montesi lehimi vb.

Hocam tek bir Arduino'dan çıkış fazla alamazsın yaparsın ama istediğin gibi olmaz kesinlikle. Fazla çıkış dediğim mesela kombinasyon eklemek istersin ekleyemezsin. Kodlamak özellikle çok zorlaşır. Maaliyet fazla olduğu için Türkiye'de genelde çok az insan yapıyor ve çoğu kişide videosunu çekmiyor.

Video elbet vardır da aslında olması gereken bu zor bir şey yok ki. Pedallardan yukarı kablo çekiyorsunuz ucuna da isteğe bağlı soket taktığınız zaman olmuş oluyor.
affansen bey rahatsız ediyorum benim direksiyon setimin usb kablosu koptu markası snopy ft38c2 nasıl tamir edebilirim gezmediğim tamirci kalmadı yardım edebilirmisiniz

Affansen bey rahatsız ediyorum benim direksiyon setimin usb kablosu koptu markası snopy ft38c2 nasıl tamir edebilirim gezmediğim tamirci kalmadı yardım edebilir misiniz?
Elimden geldiğince yardımcı olurum hocam. Kablo ne taraftan koptu?

Tek Arduino için fazlaca uğraşman lazım.

Hocam tek bir Arduino'dan çıkış fazla alamazsın yaparsın ama istediğin gibi olmaz kesinlikle. Fazla çıkış dediğim mesela kombinasyon eklemek istersin ekleyemezsin. Kodlamak özellikle çok zorlaşır. Maaliyet fazla olduğu için Türkiye'de genelde çok az insan yapıyor ve çoğu kişide videosunu çekmiyor.
Tek Arduino daha fazla uğraştırmaz aksine daha kolaydır.
Arduino'dan fazla çıkış almak derken 30 tane çıkış almaktan bahsediyorsanız evet 30 tane desteklemiyor. Ancak pedalları, direksiyonu ve yanında bir button box için gayet ideal. Kodlamak da zorlaşmıyor tek kart olduğu için kalibrasyon ve oyuna tanıtmakla daha az uğraşıyorsunuz. Ayrıca daha az malzeme olduğu için yaklaşık 400TL kâr ediyorsunuz.

Geri
Yukarı