Eldeki yara için ne yapılmalı?

OxGyEn

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamün aleyküm, 3-4 ay önce inşaatta çalışırken elime 45 derecelik bir fayans diklemesine girdi ve bayağı da derin girdi, bir çay bardağı kadar kan çıkmıştır öyle diyeyim yani, neyse hala daha elimdeki yara geçmedi. Hafif morluk var ve elimi kullanırken acıyor, bilek güreşi falan yaparken de elim sızlıyor, sizce normal midir veya doktora gitmeli miyim?

Dosya Ekleri

• 20221104_190147.jpg
    20221104_190147.jpg
    49,4 KB · Görüntüleme: 65
  • 20221104_190142.jpg
    20221104_190142.jpg
    43,6 KB · Görüntüleme: 62
Arkadaşlar selamün aleyküm, 3-4 ay önce inşaatta çalışırken elime 45 derecelik bir fayans diklemesine girdi ve bayağı da derin girdi, bir çay bardağı kadar kan çıkmıştır öyle diyeyim yani, neyse hala daha elimdeki yara geçmedi. Hafif morluk var ve elimi kullanırken acıyor, bilek güreşi falan yaparken de elim sızlıyor, sizce normal midir veya doktora gitmeli miyim?
Dediğiniz gibi derin girdiyse doktora görünün buradaki insanlar doktor değil yanlış bir bilgi verilmesin.

Acele etmeseydin. İmam yıkarken pansuman yapardı.

3-4 ay düzgünce müdahale edilmemiş yarada bir değişiklik olacağını sanmıyorum. Tetanos olmadığınıza şükretmelisiniz.
Yine de ortopedi doktoruna gösterin.

En kısa zamanda görüneceğim hocam sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun. Bir yara ne kadar büyük ve derinse iz kalma duruumu o kadar artıyor. Kendim kullamdığım ve işe yaradığına emin olduğum reçetesiz satılan ve pahalı olan contraxtubex i öneriyorum. Fiyatı gerçekten pahalı. Devlet karşılamıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı