Elden Ring Build önerisi

bilmemem

Decapat
Daha fazla  
Selam, Elden Ring'de oyunun daha başındayım. Vagabond başladım ve daha önce samuray Build'ları denedim ama pek aklımdaki gibi olmadı maalesef. Pek ağır karakterleri sevmiyorum o yüzden greatsword oynamayı düşünmüyorum. Onun yerine yakın dövüşte iyi iş çıkartan fakat büyüde kullanabilen bir karakter düşünüyorum.

Bunun için hangi itemleri kullanabilirim? Hangi starları vermem lazım? Dediğim gibi oyunun başındayım. Direkt Torrent'i alıp kapattım oyunu. Önerileriniz neler? @Fatalis

Str ve faith üzerinden bir build yapabilirsiniz. Büyü kullanamazsınız ama incantation (büyü gibi) kullanabilirsiniz. Ejderha güçleri, alev güçleri, sarı alev güçleri, bossların güçleri gibi güçleri kullanabilirsiniz. Silah olarak bir çok seçeneğiniz var. Youtube'a faith str build yazarsanız bir çok seçenek bulabilirsiniz.

STR + FTH veya DEX + INT yapılabilir, hangi tarz büyüler kullanmak istediğini belirleyip ona göre tarafını seç. İkisi de güçlü olur ancak tek bir tarafa yatkın olan buildlerden daha fazla istatistik yatırımı istediğinden yapmak daha zor olabilir. Daha fazla bölge keşfedip daha fazla seviye atlamak gerekebilir.

STR + FTH
STR + FTH için erken oyundaki en iyi silah hiç şüphesiz Golden Halberd (oyunun en başındaki atlı bosstan düşüyor) hatta bu silahla başlayıp oyunu bile bitirebilirsin ancak biraz daha STR ağırlıklı bu. Daha dengeli bir silah istersen Magma Wyrm's Scalesword tercih edebilirsin, STR ve FTH'den eşit şekilde scale alıyor. Ancak bu silahlar sana biraz ağır gelebilir onu da söyleyeyim, greatsword'dan daha hafif seçenekler sayılmazlar.

Büyü seçimi olarak ise Catch Flame (çok hızlı casting süresi + çok iyi hasar + çok az FP tüketimi) tavsiye ederim, onun dışında sana kalmış. Seal seçimi olarak ise tabii kİ Clawmark Seal kullanman en iyisi olur, Gurranq'a Deathroot vererek alabilrisin bu Seal'ı.

DEX + FTH de yapılabilir ancak STR + FTH kadar güçlü olmayacaktır.

DEX + INT
DEX + INT için bana göre en iyi silah Dark Moon Greatsword ancak hem çok geç alınıyor hem de ağır silah kuşanmak istemediğini söyledin o yüzden bunu pas geçiyorum, geriye önerebileceğim 2 seçenek kalıyor Moonveil veya Wing of Astel. Moonveil bir katana, kanama etkisi yaratabiliyor, oldukça da güçlü bir seçenek ancak açıkçası heyecanlı değil. Oynaması keyifli bir silah daha göre, Wing of Astel bence daha iyi bir seçenek.

Büyü seçimi olarak ise:
  • Adula's Moonblade (iyi hasar + frostbite durum etkisi),
  • Comet (iyi hasar, hızlı casting),
  • Carian Slicer (çok hızlı casting + çok az FP tüketimi + iyi hasar)

STR + FTH için iyi olan tercihler genelde ağır tercihler olduğundan ve DEX + FTH de pek iyi olmadığından ben sana DEX + INT öneriyorum, ayrıca Sorcery büyülerinin de daha güçlü olduğunu düşünüyorum Incantation'lara kıyasla.

Teşekkürler.

@Fatalis dediğiniz gibi DEX+INT yapıp silah olarak da wing of Astel'ı alacağım. Büyü olarak adula's Moonblade'yi veya carien Slicer'i kullanacağım. Uzaktaysa hasar vermek istediğim için carien slicer daha tercih edilesi duruyor benim için. Merak ettiğim bir şey var. Bunları oyunun başlarında elde etmem mümkün mü?

Son düzenleme:
Teşekkürler.

@Fatalis dediğiniz gibi DEX+INT yapıp silah olarak da wing of Astel'ı alacağım. Büyü olarak adula's Moonblade'yi veya carien Slicer'i kullanacağım. Uzaktaysa hasar vermek istediğim için carien slicer daha tercih edilesi duruyor benim için. Merak ettiğim bir şey var. Bunları oyunun başlarında elde etmem mümkün mü?
Carian Slicer nispeten erken oyundan alınabilir ancak uzak savaş için uygun bir büyü değil, Adula's Moonblade erken oyunda alınamaz, epey geç alınıyor maalesef. Uzak savaş için Comet kullanırsan daha iyi olur, hasarı çok iyi ama biraz fazla FP kullanıyor.

Carian slicer nispeten erken oyundan alınabilir ancak uzak savaş için uygun bir büyü değil, adula's moonblade erken oyunda alınamaz, epey geç alınıyor maalesef. Uzak savaş için comet kullanırsan daha iyi olur, hasarı çok iyi ama biraz fazla F/P kullanıyor.

O halde comet+wing of astel yapacağım. Teşekkürler yardımlarınız için.

Geri
Yukarı