Elder Scrolls Online Java Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Mertush

Centipat
Merhabalar, bilgisayarımı yeni almış olup Windows 10 Education sürümü ile kullanmaktayım. Bilgisayarımı kullanmaya başladıktan sonra hiçbir şekilde ne Java ne de başka bir program yüklemedim. Ancak Elder Scrolls Online oyununu Steam üzerinden açmaya çalışırken bazı hatalarla karşılaştım:

1- Error: Opening registry Key 'Software\JavaSoft\Java Runtime Environment'
2- Error: Could not find 'java.dll'
3- Error: Could not find Java SE Runtime Environment.

Bunun üzerine Java'nın son sürümünü(1.8) yükleyip açmaya çalıştığımda ise 1. hatanın aynısı fakat içerisine ek olarak "has value '1.8' but '1.7' required" hatasını almaya başladım(ve diğer hatalar da aynı).
İnternetten yaklaşık üç saat boyunca araştırdığım gibi hiçbir sonuca ulaşamadım, her türlü anlatılan yolu denedim. Fakat anlatılan çözümlerde sürekli bahsettikleri System32 dosyasında veya SysWOW64 klasöründe hiçbir şekilde java.exe, javaw.exe ve javaws.exe dosyalarına hiçbir türlü ulaşamadım, bulamadım ve Program Files'da Oracle dosyasını bulamadım. Şu anda Java'nın hiçbir programı yüklü değil hepsini sildim, eğer yardımcı olabilirseniz bana sıfırdan nasıl halledebileceğimi anlatırsanız çok memnun olurum.
Hiç yardım edebilecek birisi yok mu? @Recep Baltaş @Ali Güngör yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Sorunu buldun mu? Ben ekran kartı sürücüsü diye düşünmüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı