Elektrik Faturasının Açık Ara Farkla Artış Göstermesi

AsjasFıdas1000

Hectopat
Elektrik faturası bazen 120 TL gelirken, bazen ise 150-175 TL'ye kadar çıkabiliyor. Bi' ara kaçak elektrik kullananların fatura bedeli bize, yani halka yıkılacak diye bir muhabbet vardı. Hatta halk bu durum ile birebir yüzleştikten sonra gerçekten sinirlenip, tepkisini göstermişti ama bir şey değişmedi sanırım.

Bilmiyorum, bize elektrik hep sabit olarak 110-125 TL arası gelir ancak bazen 150-170'lerde dolaşır. Ailecek bizlerin bir hatası olmadığını düşünüyorum. Çünkü 35-50 TL fazla elektrik kullandığımızı fark etmemek için kör olmamız lazım.

Yüzlerce kişinin verdiği tepki üzerine sadece mağdurun ben değil, daha birçok kişinin olduğunu düşünüyorum.

Veznedar arkadaşa sorduğumuzda da, "Valla neyse o, değiştirecek yetkiye sahip değiliz, herkese oluyor." gibi bir şeyler söyledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizler de bu konu üzerinden mağdur oldunuz mu? Yazarsanız sevinirim.

Kaçak kullananların faturası bizlere kesiliyor diye düşünüyorum. Çünkü başka bir mantıklı açıklaması yok. Yahut gizlice zam falan yapıldı da, haberimiz mi yok? :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı