Elektrik gitmesi bilgisayara zarar verir mi?

SwaggYY

Decapat
Daha fazla  
Bugün 2 kere elektrik gitti ve bu sırada bilgisayar açıktı. Bunun bilgisayara bir zararı olmuş mudur?
Cougar 600W 80+ bir PSU kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belli olmaz , her elektrik kesintisinde birşey olacak diye birşey yok , 10 elektrik kesintisinde birşey olmayıp bir kesintide yanabilir.

Bilgisayar aniden kapanıyor çok zarar vermez.

Bugün 2 kere elektrik gitti ve bu sırada bilgisayar açıktı. Bunun bilgisayara bir zararı olmuş mudur?
Devamlı kesinti olursa iyi PSU bile olsa sisteme zarar verebilir.

Anlık kesintilerde güç kaynağın iyiyse bir problem olmaz. Bu tarz sertifikalı PSU'larda en fazla PSU'nun kendisi yanar diğer bileşenlere zarar vermez.

Elektrik gittiğinde monitörün ve kasanın fişini çıkar hemen. Gelince biraz bekle tak.

Kesintiden daha çok ani gidip gelmeler zarar verebilir.

Gidip geldi hemen hatırlayıp fişi çektim gelincede 5dk sonra geri taktım bir şey olmamış şükür.
Normalde pek elektrik kesintisi olmuyor akım korumalı priz alacagım. Yeterli olur sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…