Elektrik kesilip gelmesi sonucu internetin gelmemesi

UmuT_35

Hectopat
Daha fazla  
2 gün önce de başlıktaki sorun oldu. Şimdi de aynı sorundan müzdaribim. İnternet sağlayıcım Netspeed fiber. Aradığım zaman arıza kaydı açıyor ve ertesi gün düzeltildi diye mesaj geliyor. Ama her elektrik kesildiğinde bu şekilde gidiyor ve kendi kendine gelmiyor. Bu sefer ekip göndereceklermiş. Sizce sorun ne olabilir? Daha önce Superonline kullanırken böyle bir sorunum yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 6 ay boyunca bu sorunu yaşadım. Elektrik her kesildiğinde modem ayarları sıfırlanıyordu. Onlarca kayıt oluşturdum anlamadılar çözemediler. Kendi kendine düzeldi. Modem ile alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Sık sık elektrik kesiliyor başka bir model ile değiştirip deneyebilirsiniz

Hocam 6 ay boyunca bu sorunu yaşadım. Elektrik her kesildiğinde modem ayarları sıfırlanıyordu. Onlarca kayıt oluşturdum anlamadılar çözemediler. Kendi kendine düzeldi. Modem ile alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Sık sık elektrik kesiliyor başka bir model ile değiştirip deneyebilirsiniz
Daha önce de başka modemde oldu sonra yetkililer gelip modem değişti yine olmadı ve daha sonra birini arayıp uzaktan bişeyler guncellettirdiler anca öyle düzeldi.
Elektrik kesintisinde modemin resetleniyor olabilir. Modem arayüzünden kullanıcı adı ve şifreyi kontrol etmeyi deneyebilirsin.
Yok hocam herşey doğru. Silip tekrar kendim girdim hatta.

Bizde de oluyor elektrik kesilince modemin ışığı yanıyor ama internete bağlanmıyordu. İp ayarlarıyla mı ne oynuyordu babam düzeliyordu. Modemin ayarlarında bir şeydi.

Bizde de oluyor elektrik kesilince modemin ışığı yanıyor ama internete bağlanmıyordu. İp ayarlarıyla mı ne oynuyordu babam düzeliyordu. Modemin ayarlarında bir şeydi.
Müşteri hizmetleri uzaktan modem reseti, güncelleme vs. birşeyler yaptı ama internet gelmedi. Muhtemelen sorunum onla alakalı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı