Elektrik Kesintilerinden Korunmak İçin UPS Önerisi

ArdaY.

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bulunduğum bölgede elektrik kesintisi çok oluyor. Bilgisayarımı birkaç ay önce satın aldım çöp olmasını istemiyorum. Bunun önüne geçmek için UPS almaya karar verdim fakat hangisinin yeterli olacağını bilmiyorum.

Sistem özelliklerim;

• i5-9400F
  • RTX 2070
  • ASUS H310M-V3
  • XPG 8x2 RAM
  • Samsung 860 Evo 240 GB
  • Seagate 1 TB
  • CORSAİR VS650 650 Watt
  • LG Monitör
Düşündüğüm UPS;

Sizce monitörüm ve bilgisayarım için yeterli midir? Ortalama kaç dakika kullanabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bulunduğum bölgede elektrik kesintisi çok oluyor. Bilgisayarımı birkaç ay önce satın aldım çöp olmasını istemiyorum. Bunun önüne geçmek için UPS almaya karar verdim fakat hangisinin yeterli olacağını bilmiyorum.

Sistem özelliklerim;

• i5-9400F
  • RTX 2070
  • ASUS H310M-V3
  • XPG 8x2 RAM
  • Samsung 860 Evo 240 GB
  • Seagate 1 TB
  • CORSAİR VS650 650 Watt
  • LG Monitör
Düşündüğüm UPS;

Sizce monitörüm ve bilgisayarım için yeterli midir? Ortalama kaç dakika kullanabilirim?
Gayet yeterli tunçmatik hem yerli, hem de köklü bir firmadır. 10-15 dakika sisteminizi açık tutabilir.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Peki bunu nasıl kullanıyoruz? Benim anladığım kadarıyla UPS'yi prize takacağım ve UPS'ye kasamı ve monitörümü bağlayacağım. Elektrik olduğu zaman normal elektrik verecek gittiği zaman da kendi bataryasından verecek. Doğru mu anladım?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı