Elektrik kesintisi sonrası internet yavaşlaması

slaykitten

Decapat
Arkadaşlar, elektrik kesintisi sonrası elektrik tekrar geldiğinde download hızım 30'lardan 0.5-1'e kadar düşüyor. Upload hızında ise hiçbir sıkıntı oluşmuyor. Sorun ise bir sonraki elektrik kesintisine kadar devam ediyor. Yani bir kere elektrik gidiyor geliyor, internet yavaşlıyor, sonrasında bir kez daha elektrik gidip geline hız sorunu çözülüyor. Ayrıca bu sorun sadece bilgisayarımda mevcut evdeki telefonlarda hiçbir sıkıntı oluşmuyor. Bilgisayara reset atmayı, modeme reset atmayı, kabloları çıkarıp tekrar takmayı vs. denedim ama hiçbir değişim olmadı.

Yoğunluk ile alakalıdır belki. Elektrik ve internet arasından doğrudan bağ yok. İSS'nız aniden oluşan trafik ile başa çıkamıyor olabilir. Bir süre tıkanma yaratır bu durum. Lanet altyapıları düzeltme çabasında olan yok nasılsa. Zam yapmak dışında gelişme yaşanmıyor ülkemizde uzun zamandır. Superonline bu sene faturamı 15 TL ucuzlattı ama ona da şükür. Hızlar artmasa da ödenen ücrette düşüş yaşadım ilk defa. :D

Yoğunluk ile alakalıdır belki. Elektrik ve internet arasından doğrudan bağ yok. İSS'nız aniden oluşan trafik ile başa çıkamıyor olabilir. Bir süre tıkanma yaratır bu durum. Lanet altyapıları düzeltme çabasında olan yok nasılsa. Zam yapmak dışında gelişme yaşanmıyor ülkemizde uzun zamandır. Superonline bu sene faturamı 15 TL ucuzlattı ama ona da şükür. Hızlar artmasa da ödenen ücrette düşüş yaşadım ilk defa. :D
Sanmıyorum ya yoğunlukla alakalı olucağını. Mesela 2-3 gün düzgündü bugün yine elektrikler gitti ve şimdi yine yavaş.

Yeni konular

Geri
Yukarı