Elektrik kesintisi sonrası PC'de bir şey olup olmadığını nasıl anlarım?

"Elektrik kesintisi anakarta zarar verir, ani voltaj fazlalığı sucuk eder vs. diye yazan arkadaşlara ithafen.
10 yıllarca evvel üretilmiş anakartların bile elektrik akımı ile ilgili onlarca sigorta ve koruma presodürü var.
Ki 2023 yılındayız, anakartlar olsun, ucuz PSU'lar olsun (Hadron, Frisby, Gamepower vs. hariç) voltaj üzerine bir ton koruması var.
Elektrik kesintisinde HDD uykuda değilse kafa darbesi ve herhangi bir dosya alışverişinde veri kaybı hariç sisteminizde herhangi bir yazılımsal veya donanımsal arıza meydana gelmez.
Şunu eklemek isterim ki, şebeke elektriğinde voltaj yüksekliğinden değil, voltaj düşüklüğünden korkun.
Ondan dolayı elektrik gelir gelmez şak diye hemen PC'yi açmayın.
Birkaç dakika zaman verin.

"Elektrik kesintisi anakarta zarar verir, ani voltaj fazlalığı sucuk eder vs. diye yazan arkadaşlara ithafen.
10 yıllarca evvel üretilmiş anakartların bile elektrik akımı ile ilgili onlarca sigorta ve koruma presodürü var.
Ki 2023 yılındayız, anakartlar olsun, ucuz PSU'lar olsun (Hadron, Frisby, Gamepower vs. hariç) voltaj üzerine bir ton koruması var.
Elektrik kesintisinde HDD uykuda değilse kafa darbesi ve herhangi bir dosya alışverişinde veri kaybı hariç sisteminizde herhangi bir yazılımsal veya donanımsal arıza meydana gelmez.
Şunu eklemek isterim ki, şebeke elektriğinde voltaj yüksekliğinden değil, voltaj düşüklüğünden korkun.
Ondan dolayı elektrik gelir gelmez şak diye hemen PC'yi açmayın.
Birkaç dakika zaman verin.

DeepCool iyi midir? Ve direk açtım bilgisayara çok sonradan gördüm mesajınızı.

Markasını söyle anlaşılır.
Deepcool

Pek iyi değil. Ama iyi değil diye bilgisayarı hemen bozar diye bir kaide de yok. Kaliteli PSU'lara göre uzun ömürlü olmaz sadece o kadar.

Bir sıkıntı olup olmadığını nasıl anlarım kral.

Bu markanın herhangi bir incelemesine denk gelmedim, kullanmadım da, o yüzden herhangi bir fikir sunamayacağım.

Hocam lütfen bir int bakar mısınız ben çok bilgisizim bu konularda.

Geri
Yukarı