Elektrik kesintisinden sonra PC'den bip sesi geliyor

Bip sesleri ekran kartını gösterse dahil ekran kartı arızası olmuyor. Komşumuzun bilgisayarı yıldırım çakması sonucu arızalandı. Bip sesleri ekran kartı arızası olarak gözüküyordu. Ekran kartını çıkarttığımda bilgisayar düzgün çalışıyordu. Fakat internet yoktu. Şüpheli olarak entegreye dokunduğumda çalışma sıcaklığının üstündeydi.
Entegreyi devreden çıkarttım. Sonuç olarak ekran kartı ile beraber çalışmaya başladı. Aslında sorun yıldırım sonrası arızalanan Ethernet entegresiydi. ESC G31-M7 marka model eski bir anakart. Eski olmasından dolayı pek koruması yoktu sanırım.

Bip sesleri ekran kartını gösterse dahil ekran kartı arızası olmuyor. Komşumuzun bilgisayarı yıldırım çakması sonucu arızalandı. Bip sesleri ekran kartı arızası olarak gözüküyordu. Ekran kartını çıkarttığımda bilgisayar düzgün çalışıyordu. Fakat internet yoktu. Şüpheli olarak entegreye dokunduğumda çalışma sıcaklığının üstündeydi.
Entegreyi devreden çıkarttım. Sonuç olarak ekran kartı ile beraber çalışmaya başladı. Aslında sorun yıldırım sonrası arızalanan Ethernet entegresiydi. ESC G31-M7 marka model eski bir anakart. Eski olmasından dolayı pek koruması yoktu sanırım.
Yıldırım denk gelmesinden sonra kurtulma ihtimali olduğunu bilmiyordum.

Yıldırım denk gelmesinden sonra kurtulma ihtimali olduğunu bilmiyordum.

Tam olarak neyin bozulduğunu bulabilmekte. Şanslıyız ki entegre arızasından dolayı bir durum söz konusuydu. Tabi bu arada modemde arızalandı. Onunda arkasındaki soketleri kontrol eden entegredeydi. Onun için yapılacak bir şey olmadığı için hurdaya ayrıldı.
Bizim orada pazar günleri halk pazarı oluyor. Orada da Bit pazarımdaki gibi satıcılar oluyor. 15 TL Türk Telekom'un modemini aldık. İnternetten de Ethernet kartı siparişi verdim. Tüm sorunlar çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı