Rehber Elektrik tasarrufu nasıl yaparız?

Bende merak etim konuyu Takibe aldım.

1. Tvleri atın gitsin, zaten izlenecek bir şey kalmadı, haberler iç karartıcı.
2. Kardeşinizi bir an önce üniversiteye yollayın, üniversiteyi bitirdiyse everin, bu sayede onun PC elektrik harcamaz.
3. Buzdolabına pek gerek kalmadı eskisi gibi gıda alamıyoruz, depolayacak bir şey olmuyor onu da atın gitsin. Dümdüz ekmek alır yersiniz.
4. Dümdüz ekmek alıp yiyince bulaşık makinesine de gerek kalmadı onu da atın.
5. Lambaya gerek yok, mum neyinize yetmiyor.
6. Satranca merak salın bütün gün satranç oynayın, bilgisayarı kullanmamaya başlayana kadar satranca kendinizi verirseniz bir süre sonra bilgisayar gereksiz olur onu da atarsınız.
7. Bilgisayar gidince modeme de gerek kalmaz onu da atın.
8. Kombi tam bir ekonomi canavarı hem doğal gaz yakıyor hem elektrik direk söküp atın.

Gördüğünüz gibi isterseniz çok kolay tasarruf yapabilirsiniz, yeter ki isteyin (!)

Not: Geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun.

Dediğiniz ayarın ekran görüntüsünü atma şansınız var mıdır? Ben bulamadım da...

Mevcutta son 5 ayda ortalama 160 kWh tüketim var aylık.

160 kWh ortalama yukarıdaki kontrolleri yapmadan öncesi bu arada. Şubat faturasında göreceğim etkiyi.

40 kWh ortalama aylık 45 lira tasarruf demek. Bu kadar tasarruf edilebiliyor olması bana biraz fazla geldi.

40 kWh ortalama aylık 45 lira tasarruf demek. Bu kadar tasarruf edilebiliyor olması bana biraz fazla geldi.
Cihazların boştaki tüketimlerini görünce bende çok şaşırdım doğrusu ama maalesef durum bu şekilde. Yıllardır resmen boşa elektrik tüketiyormuş cihazlarım.

Yeni fatura ile sınırı geçme(me)k imkansıza yakın.

İsterseniz kuş tutun her türlü evdekiler 150 veya 180 üstüne çıkar zamlı tarifeden yazar.

Her şey A+++ veya en düşük tüketim içinde olmadığına göre her türlü zam yansıyacak.

Maşallah tüketim çılgınlığı bu olsa gerek...

Her taktığım fişte prizden kıvılcım çıktığı sürece muhtemelen hiçbir şeyin fişini çekmemeye devam edeceğim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…