Elektro gitarı bilgisayara bağlamak

Dumanx

Kilopat
Daha fazla  
YouTube'da videolara denk geldim amfi alacak bütçem yok hem de sanal amfi programlarında seçenek ve ton bol. Anakartımda line in girişi var gitardan anakarta jak kablosu çekmeyi düşünüyorum işe yarar mı? Ekstra olarak jak dönüştürücü önerisi ve mmsi 6.3female to 3.5male olması gerekiyor değil mi?

Ses kartıyla bağlamazsan yüksek bir ihtimalle ses kayacak. Gitardan tele vurduğun gibi değil yarım saniye kadar sonra bir ses alacaksın ve çalmayı neredeyse imkansız yapıyor bu. Behringer UMC22 kullanıyorum, amfi yazılımı olarak BIAS-FX2 tercihim.

Ses kartıyla bağlamazsan yüksek bir ihtimalle ses kayacak. Gitardan tele vurduğun gibi değil yarım saniye kadar sonra bir ses alacaksın ve çalmayı neredeyse imkansız yapıyor bu. Behringer umc22 kullanıyorum, amfi yazılımı olarak Bias FX2 tercihim.

Yorumunuz için teşekkürler. Ses kartı almayı düşünüyorum şu anlık bütçem yok, uygun fiyatlı 2el bir ses kartı almayı planlıyorum çok farklılık olur mu sizce 300-400TL'lik ses kartıyla 700-800TL'lik ses kartında?

Yorumunuz için teşekkürler. Ses kartı almayı düşünüyorum şu anlık bütçem yok, uygun fiyatlı 2el bir ses kartı almayı planlıyorum çok farklılık olur mu sizce 300-400TL'lik ses kartıyla 700-800TL'lik ses kartında?
Pek olmaz, yani olur ama evinizde çalıp profesyonel kayıtlar almayacaksanız gerek yok. Tek pre-amfili bir kart işinizi fazlasıyla görür. Eğer gitar ile birlikte mikrofon falan takacaksanız 2 pre-amfili tercih edebilirsiniz.

Geri
Yukarı