Elektrogitar tremolo kolu alınır mı?

Ardakck61

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben 1 yıldan çok klasik gitar çaldım ve elektro gitara geçme kararı aldım. Almayı düşündüğüm gitar -Fender Squier Sonic strat HSS mn Black- ve bu gitarda tremolo kolu var. Birkaç video izledim bir abimiz "tremolo kolu olup da gitarda kelepçe olmazsa tremolo koluna her üflediğinizde bile akorları bozar sizi hayattan soğutur" gibi bir şey söylemişti. Gerçekten böyle, mi bu gitarı almamalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten enstrüman almanızı tavsiye etmem en iyisi gidip görüp almak. Hem deneme şansınız oluyor hem kırılma şansı yok.

İnternetten enstrüman almanızı tavsiye etmem en iyisi gidip görüp almak. Hem deneme şansınız oluyor hem kırılma şansı yok.
internetten almayacağım zaten linki referans olarak koydum mağazadan alacağım. ama yine de bilen birinden gerçekten böyle bir şey olup olmadığını öğrenmek istedim.

İnternetten almayacağım zaten linki referans olarak koydum mağazadan alacağım. Ama yine de bilen birinden gerçekten böyle bir şey olup olmadığını öğrenmek istedim.

Etrafımda elektrogitar çalan çok kişi var ama dediğinizi duymadım. Ayrıca akort sürekli yaparsınız o kadar zor bir şey değil. Bağlamada günde kaç defa akort yaptığımı söylesem inanmazsınız.

Düşük bütçeli gitarlardaki tremolo kollarında maalesef öyle. Üflemekle hemen kaçacağını sanmıyorum ama David Gilmour gibi bir gitarist alıp 30 dakika çalsa ve tremoloyu aktif bir şekilde kullansa sanırım akorları kaçar.

Düşük bütçeli gitarlardaki tremolo kollarında maalesef öyle. Üflemekle hemen kaçacağını sanmıyorum ama David Gilmour gibi bir gitarist alıp 30 dakika çalsa ve tremoloyu aktif bir şekilde kullansa sanırım akorları kaçar.
peki tremoloyu çıkartabilme imkanım var mıdır?

Tremolo sürekli kullalan bir şey değildir. Hatta gitarınızda tremolo var diye kullanmak zorunda değilsiniz. Steve VAI gibir eşek anırması, ambulans sireni sesleri çıkaracam diyorsanız akordunuzun bozulması da doğal olacak.

Geri
Yukarı