Elektronik teknolojisi bölümü nasıldır

Ben 1.sınıfı bitirdim, 2'ye geçeceğim. Biraz zor bölümdür önlisanlar içerisinde. Çalışmak gerekli. Bölümün önü açık mı dersen o da sana bağlı, mezun olduğunda elektronik teknikeri unvanı alacaksın. Kendini herhangi bir alanda geliştirip oradan da yürüyebilirsin. Mesela bilgisayar tamiri telefon tamiri veya otomasyon alanında yürüyebilirsin. Dostum ortalama bir ön lisans bölü müdür?

Ben 1.sınıfı bitirdim, 2'ye geçeceğim. Biraz zor bölümdür önlisanlar içerisinde. Çalışmak gerekli. Bölümün önü açık mı dersen o da sana bağlı, mezun olduğunda elektronik teknikeri unvanı alacaksın. Kendini herhangi bir alanda geliştirip oradan da yürüyebilirsin. Mesela bilgisayar tamiri telefon tamiri veya otomasyon alanında yürüyebilirsin. Dostum ortalama bir ön lisans bölü müdür?
Hocam peki siz hangi üniversitede de okuyorsunuz?

Birde hangi yazılım dilini öğreniyorsunuz?

Okuyorum 2. senem hiçbir şey bilmeden bir şekilde yürütmeye çalışıyorum. Temelin yoksa biraz zor.
Hocam bu sayısal elektronikten nasıl geçtin?

Son düzenleme:
Elektronik alını çok severim ama bu 2 yıllık bölümde çekmediğim dert kalmadı. Doğru akım, alternetif akım, haberleşeme sistemleri, elektronik1, elektronik2, ALGORİTMA VE PROGRAMLAMAYA vb. dersleri iflahımı kesti, bunlar içinden 1 dersi alltan alıyorum.(şu anda 2.yıl 1.dönemdeyim). Dersler o kadar zorki bunları çözmek için bilimsel hesap makinesi kullanıyoruz. Bu bölümü seçerken kesinlikler sağlam bir matematik temeliniz olması lazım. Yoksa benim gibi boğulmadan hayatta kalmaya çalışırsınız. He bir de egoyist hocalara denk gelirseniz, üniversite hayatınız çok daha zorlaşır.

Üniversite hayatı TYT veya AYT sınavalrından daha zor bir yer burada fazla çabalamazsanız 2 yıllık bölümü 3 veya 4 senede. 4 yıllık bölümü 5,6 veya 7 yılda bitirirsiniz. Onun için kendi zeka seviyenize göre bölüm seçin. Gideceğin bölün için üniversiteye gidip derslere katılıp nasıl bir sevide olduğunuda ölçebilrsiniz, üniversitesi hayatınızı çekilmez bir hale sokmaya gerek yok

Geri
Yukarı