Elimdeki Rolex saati orijinal mi ve ederi nedir?

Böyle bir saat orijinal olsa onun orijinal kutusu, garanti kartları ve faturası mutlaka olur. Hiç kimse onları atmaz çünkü onlar olmazsa bu saatin değerinin çok düşeceğini bilir. Ayrıca saat 18K ayarında altın kaplama olduğu iddiasında ama altın olan kısımlarda bile paslanma/kararma var ve sanki altın kazınmış gibi. Daha önce altın kaplama bir saatte böyle bir şey görmedim, altın paslanmaz, kararmaz ya da o kadar kolay kaplaması kazınmaz bir yerde beklediği için. Orijinal olduğunu sanmıyorum.

Yine de elime alıp inceleyemediğim için kesin bir şey söylemiyorum, en iyisi bunu işi bilen birine gösterin.

Rolex altın kaplama yapmaz, altın kullanır. Rotorunu da Rolex'in kullandığı rotorlara benzetemedim. Yazdıkları gibi böyle bir saate sahip biri kutunun ve kağıtların ne kadar değer arttırdığını bilir, atmaz. Bildiğim kadarıyla Rolex kolay kolay kasanın arka kapağını cam yapmıyor, bilmiyor da olabilirim. Saatçiye sormanızda fayda var. 🙂

Bu saatler orjinalinde 18K altın ile gelir. Bir kuyumcuya veya bir saatçiye altının orjinalliğini sorarsanız dolaylı olarak bir şeyler öğrenirsiniz.

Saatin orjinal olduğunu düşünmüyorum. Rolex malzeme kalitesiyle ön plana çıkar. Sizin saatinizdeki kadrandaki taşlardan bazıları sökülmüş veya düşmüş. Ek olarak bu model saatin arka kapağı şeffaf olan varyantına hiç denk gelmedim. Vintage olanlarında bile arka kapan dahil kasa altın. Büyük ihtimal sahte bir rolex görünümlü saat.

Son olarak instagramda watchmania var. ona özelden fotoları atıp sorabilirsiniz. Size yardımcı olurlar.

Geri
Yukarı