Elite Dangerous: Odyssey

Paprikka

Centipat
Yer
Qo'noS
Daha fazla  
Meslek
Capitan
Taze anons edildi, Steam Store'a sayfası düştü.
Sonunda koltuklarımızdan kalkıyoruz. 2020'de mutlu olduğum tek haber bu şu anda. Zamanla detaylar ve videolar düşecektir. Tam olarak hayallerimdeki uzay simülasyonu olmasına birkaç ay gibi bir şey kaldı. Seneye mayıs Haziran'dan aşağı çıkmaz, ama beklemeye değer.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Simülasyon amacından bence sapmaya başladı. Zaten oyun grind üzerine kurulu exploration anlamında hiç bir şey vaadetmiyor. PvE combat sürekli tekrarlıyor, PvP desen adamakıllı bir setup için bile grind cehenneminden geçiyorsun. Space leg diye tutturan topluluğun gazına gelmişler ama bu konuda Star Citizen'la yarışamazlar. NMS'den veya SC'den ayıran tek özelliği simülasyona benzer kontrolleri ve atmosferiydi ama artık onunla da uğraşmıyorlar. Son gelen Fleet Carrier güncellemesi de vasattı, dengeyi bir türlü tutturamadılar. Şu oyunun gelişememesinin sebepleri yapımcı şirketin hayal gücü eksikliği ve saçma sapan sim/tycoon oyunlarıyla uğraşmaları. Keşke başka bir şirket bu oyunu geliştirseydi.

Başlamak isteyen arkadaşlara önerim eğer bilgisayarınız kaldırıyorsa Star Citizen'a başlayın. Zaten bu güncelleme de 75TL olur oyunun fiyatı 225TL oluyor. Hemen hemen Elite Dangerous ile aynı fiyat. En azından bu oyun gibi grind yaparken ömrünüzden gitmez.

Hem imparatorluk hem federasyon reputasyonu kastım ben. A-Rate Corvette ve Cutter ile oynadım. Grind'in en kabus halini yaşadım yani. Ama bu oyundaki havayı başka bir space sim'de bulamıyorum bir türlü ve var olan hepsini oynadım.

Fleet Carrier'ler beni zerre heyecanlandırmamıştı ama Odyssey'i nasıl uygulamaya koyacaklarına bağlı olarak o bile güzel bir eklenti haline gelebilir.

Bir de oyunda en fazla zevk aldığım şey hala keşif, savaş dövüş işleri bana göre değilmiş. Garip bir şekilde ticaretten de keyif alıyorum.

Hem imparatorluk hem federasyon reputasyonu kastım ben. A-Rate Corvette ve Cutter ile oynadım. Grind'in en kabus halini yaşadım yani. Ama bu oyundaki havayı başka bir space Sim'de bulamıyorum bir türlü ve var olan hepsini oynadım.

Fleet Carrier'ler beni zerre heyecanlandırmamıştı ama Odyssey'i nasıl uygulamaya koyacaklarına bağlı olarak o bile güzel bir eklenti haline gelebilir?

Bir de oyunda en fazla zevk aldığım şey hala keşif, savaş dövüş işleri bana göre değilmiş. Garip bir şekilde ticaretten de keyif alıyorum.

Şu gelen madencilik güncellemesinden bir süre sonra bırakmıştım. Ondan öncesinde yolcu görevleri yaparken yaşlandım gerçekten. Krait MK2 dizdim keşif için. Merkeze, nebulalara falan gittim. Sonra geri dönünce "Şimdi ne yapacağım?" Sorusuna bir cevap bulamadım bıraktım oyunu.

Yapılacak çok şey var aslında oyunda. Ama hepsinin kendi çapında bir grind olması birazcık soğuttu. Sonsuz özgürlük sunuyor ama çok çalışmak gerekiyor. Umarım Odyssey'de Horizon gibi birçok yenilik getirir de NMS'den vazgeçip geri başlarım oyuna.

Ben de bu haberden sonra heveslenip NMS indirdim. Mech'ler falan eklenmiş son oynadığımdan beri galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı