Elixir RAM nasıldır?

Bende Elixir RAM var DDR3 yıllardan beri bir sorununu görmedim yıllardan beri kullanıyorum oyunlarda drop olsun mavi ekran olsun bilgisayarı kilitleme olsun bunların hiçbiri olmadı bu RAM'de Allah'a şükür Allah nazar da değdirmesin inşallah ama hiç araştırma gereği duymadım kimdir bu Elixir önceden neyle uğraşıyordu? Bilindik markalar ile herhangi bir geçmişi var mı kullananlar nasıl buldu?

Fiyatı nedeniyle tercih edilen orta kaliteli bir bileşen. Sıkıntı olanı elime epeyli geçti, hiç sorun çıkarmadan yıllarca kullandıklarımız da oldu. F/P ürünü.

Elixir deyince aklıma gitar teli markası geldi, bu arada ben eski Ryzen sistemimde Aliexpress'ten aldığım 16GBx1 2400 MHz RAM kullandım. O.C. denemedim ama hiç mavi ekran almadım. Fiyatına göre şahane RAM'di. Ama piyasada markası bilinmemesine rağmen iyi olmayan RAM'ler de mevcut. Biraz şans bence. RAM yonga seti üretici 3 marka var zaten ama devre de önemli bence. Kullandığı malzeme kalitesi. Sonuçta o RAM'e yük biniyor, o yükü kaldırabilecek mi? içindeki parçalar kopacak mı vs vs. Bilindik marka alıp kurtulmak lazım. Hatta Çin'deki fiyatlar bile artık daha pahalı. 😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı