Else Komutu Hatası

Kullandığınız dil C++ değil, C. Kullandığınız derleyicinin ismi Dev C++ sadece.
cout ve cin kullanımı dışında pek de fark yok sanırım şuanki kodlarda. Onlar da aynı işlevi yapıyor zaten. Öğreniyorum işte bir şeyler :D

Hocam siz biliyorsunuz sanırım bu dili bayağı. Bana ödev verir misiniz? Üniversite 1'e gidiyorum. Ve araştırıyorum da dili ama ne yapacağımı bilemiyorum. Şöyle 5-10 tane ödev verebilir misiniz bana? Bu tarzda döngü kuracağım ödevlerin de dahil olduğu.
Bu dili bayağı bilmiyorum aslında. Sadece merak. :)

Burada size uygun akademik içerikler var: Programlama Temelleri Dersi AraSınav Soru ve Cevapları (2016-2017) « Murat YAZICI

Kullandığınız dil C++ değil, C. Kullandığınız derleyicinin ismi Dev C++ sadece.

Yanlışı yanlışla düzeltmek. :D

O sadece IDE, derleyici değil. Derleyici GCC.

Çok takılmasi gereken bir detay değil. Orda vurgu hangi kodlama dili olduğu üzerine. Ayrıca üniversitedeki hocamız bize derleyici diyordu bende o yüzden öyle dedim.
Genç kardeşim, "çok takılmamak gerek" kafası bizim gelişmemize engel. Üni.deki hoca dedi diye bu kısmı geçemeyiz, onunkisi ağız alışkanlığıdır. Farkları bilmeden sorunları çözemeyiz, yeni bir şey üretemeyiz. Bir deneme yaparken bin türlü sorunla karşılaşabilirsin. Hangisi IDE'nin/editörün sorunu hangisi derleyicinin nasıl ayırt edeceksin? Yarın meslek hayatında ufak detaylardan oluşan "ufak sorunları" çözebilmeni dileyim, iyi dileklerde de bulunayım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı