Emülatör için indirilen konsol oyunlarında zararlı kodlar olabilir mi?

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
Korsan PC oyunlarında zararlı kodlar bulunabilir. Peki PC'de emülatör ile oynamak için indirilen PS2, PS3, Xbox 360 oyunlarında da zararlı kodlar olabilir mi?

Zaten eğer virüslüyse WinRAR seni uyarıyor. Ayrıca Anti-Virüs'siz açmadan bile fark edebilir ne olursa olsun.

Zaten ISO'lar ile oynanmış'mı bakmak için bir sürü program var. Gerekli önlemler alınırsa bir şey olmaz. Ben 6 yıldır emülasyon yapıyorum, başıma bir şey gelmedi.

Bazı sitelererdeki sahte indirme butonları, veya bir şey indirmeye kalktığında ekstra indirdiği exe dosyalarından virüs kapmak daha olası bir ihtimal.

Son düzenleme:
Zaten ISO'lar ile oynanmış'mı bakmak için bir sürü program var. Gerekli önlemler alınırsa bir şey olmaz. Ben 6 yıldır emülasyon yapıyorum, başıma bir şey gelmedi.
Bu ISO'ları nasıl doğrulayabilirim? Hash değerlerine bakabilirim, bunun için programım da var ama ne ile karşılaştıracağım, yani karşılaştırma yapabileceğim değerler yok elimde.

02.png

Son düzenleme:
Bildiğim kadarıyla 7-Zip ile ISO'ların hash değerini bulup redump.org • Discs Sitesindeki ISO'lar ile karşılaştırabilirsin.
Şimdi bir şey buldum, ekran görüntüsündeki emülatör programının seçeneklerinde ok işareti ile işaretlediğim kısımda ISO doğrulama seçeneği varmış. Verify'a tıklayınca hash işlemi yapıp redump.org'a yönlendiriyor.
04.png

Şimdi bir şey buldum, ekran görüntüsündeki emülatör programının seçeneklerinde ok işareti ile işaretlediğim kısımda ISO doğrulama seçeneği varmış. Verify'a tıklayınca hash işlemi yapıp redump.org'a yönlendiriyor.
Eki Görüntüle 1942724
Yeni eklemişler herhalde görmedim onu. Eski sürümünde yoktu diye biliyorum, 1.7 sürümü hızlı geliştiğinden hep yeni özellikler geliyor.

Geri
Yukarı