Emulator nedir ?

can0022

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Plüton
Evet çok önceden çıkmış bir şey olabilir. Ama benim hiçbir bilgim yok. Nedir bu emulator ? PUBG Emulator nedir ? Ne işe yarar ? Android için mi geçerli yoksa İOS Android için mi geçerli ? Aydınlatın beni karanlıkta kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Emülatör kelimesi bir platformda çalışan uygulamaları o platformu sanal olarak çalıştırarak başka bir platformda çalıştıran yazılım demektir. PUBG Emulator ise PUBG oyununun mobil versiyonunun PC üzerinde çalışmasını sağlayan emülatör yazılımıdır.

Bilgisayarınızdan android mobil oyunları oynayabilmek için herhangi bir android cihaz emulator'ü yükleyebilirsiniz, örneğin birçok insan pubg mobile'ı bilgisayarlarından bu şekilde oynuyor, zira oyun buna çözüm olarak 'emulator ile oynayanlar sadece diğer emulator ile oynayan oyuncularla eşleşecektir' diye bir uyarı veriyor. Android dışında başka işletim sistemlerinin de emulatorleri mevcut, yurtta kaldığım dönem oda arkadaşım bilgisayarına PS2 emulator'ü yükleyip bilgisayarından PS2 oyunları oynuyordu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı