En fazla 12.000 TL'ye laptop önerisi

Bütçe
12.000
Malzeme, soğutma kalitesi berbat. Nedir bu monster sevdası?
Zamanında monster abra a5 v12.1 kullandım. Hatta benimle birlikte iki arkadaş daha sipariş verdi aynı laptoptan. Bir tanesinin ekranında çıkan ölü pixel dışında hiçbir sorun yaşamadık ve diğer iki arkadaşım hala aktif olarak kullanmaktalar o laptobu. Mining vs. gibi saçma sapan işlerle uğraşmaktan iki kere de anakart yaktım ve her seferinde garantide ücretsiz olarak itiraz etmeden değiştirdiler. Gerçi teknolojik ürün meselesi birazda şans işi yani neyle karşılaşacağınızı yaşamadan bilemezsiniz. Cevabınıza saygı duyarım.

Zamanında Monster Abra A5 v12.1 kullandım. Hatta benimle birlikte iki arkadaş daha sipariş verdi aynı laptoptan. Bir tanesinin ekranında çıkan ölü pixel dışında hiçbir sorun yaşamadık ve diğer iki arkadaşım hala aktif olarak kullanmaktalar o laptopu. Mining vs. gibi saçma sapan işlerle uğraşmaktan iki kere de anakart yaktım ve her seferinde garantide ücretsiz olarak itiraz etmeden değiştirdiler. Gerçi teknolojik ürün meselesi birazda şans işi yani neyle karşılaşacağınızı yaşamadan bilemezsiniz. Cevabınıza saygı duyarım.

Sende sorun veya 2 arkadaşında çıkmadı diye sorunsuz bilgisayar olmuyor benim arkadaşımda Monster aldı bende aldım ikimizde iade yaptık berbat kalitesini geçtim sağ tarafı cayır cayır ısınıyor 93 derece işlemci oluyor tam yükte zaten arkadaşımınkinin hoparlörü patlak çıktı daha sayabilirim bu sana yeter nedenler.

Dostum AMD'yi istememin bir sebebi var. Knight Online oynuyorum. En sağlam AMD kartı bile oyunda, 10 senelik intel işlemcili laptop gibi performans veriyor.
Tam Monster'i önerecektim ki sonda yazdığınızı okudum. Nedenini sorabilir miyim?
1 senede 6 kez servise gider mi bir laptop üstelik hukuki açıdan bakarsak; kanun var, 4 kez tamir görürse yenisini vermek zorundalar vermediler. En son mahkemeye başvurduğumu söyleyince farkını ödeyerek yeni alet aldım. 3. ayındayım ve o cihaz da bozuldu. Muhtemelen anakart arızası.

Parasına değer veren kimse Monster almamalı. Biraz karışık bir hukuki süreç yaşadım. Mail attım eğer paramı iade etmezlerse kendilerine 2. kez dava açacağım.

Sende sorun veya 2 arkadaşında çıkmadı diye sorunsuz bilgisayar olmuyor benim arkadaşımda Monster aldı bende aldım ikimizde iade yaptık berbat kalitesini geçtim sağ tarafı cayır cayır ısınıyor 93 derece işlemci oluyor tam yükte zaten arkadaşımınkinin hoparlörü patlak çıktı daha sayabilirim bu sana yeter nedenler.
Dediğim gibi dostum teknolojik ürün işi şans işi. Haklısın ikimizde herhangi bir aynı ürünü alsak ikimizde de aynı kalitede olacağının bir garantisi yok.

Neden AMD istemiyorsunuz? Bu fiyata Alpha alınır.
Knight Online'da 3700x bile 10 senelik intel laptoptan kötü performans gerekiyor. Şimdi diyeceksiniz 15 senelik oyunda ne önemi var diye. Yüksek fps alamazsan oyun keyif vermiyor görüntü açısından değil skiller sekiyor, oyun donuyor vs.

Ayrıca oyunla işi olmayan mimar arkadaşım 3700x topladı, işini yapamadığı için satmak zorunda kaldı. Bu forum dışında, AMD kullanıp da memnun kalan hiç görmedim maalesef.

Knight Online'da 3700X bile 10 senelik Intel laptoptan kötü performans gerekiyor. Şimdi diyeceksiniz 15 senelik oyunda ne önemi var diye. Yüksek FPS alamazsan oyun keyif vermiyor görüntü açısından değil skiller sekiyor, oyun donuyor vs.

Ayrıca oyunla işi olmayan mimar arkadaşım 3700X topladı, işini yapamadığı için satmak zorunda kaldı. Bu forum dışında, AMD kullanıp da memnun kalan hiç görmedim maalesef.

Peki hocam, sizin tercihiniz. Omen'i tavsiye ederim. Gayet iyi bir performansı var. HP bu sene kendini geliştirdi.

Peki hocam, sizin tercihiniz. Omen'i tavsiye ederim. Gayet iyi bir performansı var. HP bu sene kendini geliştirdi.
Aslında bütçem 17 bin TL, 3070 RTX ve i7 10700k bir sistem toplayacaktım. Mönitör dahil olunca para yetmedi, zaten hiçbir yerde ekran kartı yok, karaborsacılar 3070'i 13-14 bine satmaya çalışıyor. Bu bütçenin de 1 kuruş üstüne çıkamıyorum. Ben de laptop alayım dedim madem.

Verdiğimiz para buna değer mi yoksa sistem için mi zorlamalıyım ya da 10-12 bine orta halli bir laptop mu almalıyım bilemedim. Siz ne diyorsunuz?

Hayatım boyunca hep dandik laptoplar kullandım ama çok sorun yaşamadım. 2 sene önce bir Monster alayım dedim beni hayattan bezdirdiler o yüzden pahalı laptoplara karşı bir çekince oluştu.

Aslında bütçem 17 bin TL, 3070 RTX ve i7 10700K bir sistem toplayacaktım. Monitör dahil olunca para yetmedi, zaten hiçbir yerde ekran kartı yok, karaborsacılar 3070'i 13-14 bine satmaya çalışıyor. Bu bütçenin de 1 kuruş üstüne çıkamıyorum. Ben de laptop alayım dedim madem.

Verdiğimiz para buna değer mi yoksa sistem için mi zorlamalıyım ya da 10-12 bine orta halli bir laptop mu almalıyım bilemedim. Siz ne diyorsunuz?

Hayatım boyunca hep dandik laptoplar kullandım ama çok sorun yaşamadım. 2 sene önce bir Monster alayım dedim beni hayattan bezdirdiler o yüzden pahalı laptoplara karşı bir çekince oluştu.

şöyle bir laptop işinizi görecektir. 10875h 8C 16t 10750h ise 6C 12t. Ona göre seçim yapabilirsiniz. Ama ben işlemci için 2K fark ödemenizi tavsiye etmiyorum.

Geri
Yukarı