En fazla 20 bin TL'ye hazır sistem önerisi

Bütçe
20.000
Uzun ömürlü? Ne yani AM4 eski kaldı diye güncelleme mi kesecek? Soketin eski olması nasıl bir sorun oluşturabilir anlamıyorum. Tamam işlemciler birbirine çok yakın hangisinin soketi daha yeni ise onu alayım mantığı birazcık mantıklı olabilir fakat buradaki asıl sorun sırf daha güncel soket diye ekran kartından bu denli bir düşüş yapmak hiç mantıklı değil? Hem bu kadar insan cahil mi r5 5500 ve i3 12100f vs lerinde hangisi daha uyguna geliyorsa onu al desin. Soket eski olacak diye kim r5 5500 yerine i3 12100f önerdi? Hadi diyelim sizin dediğiniz gibi oldu e zaten işlemciyi değiştirene kadar yeni soketler çıkacak. İkisi de uzun süre götürecek işlemciler. Zaten işlemciyi değiştirme gereği duyana kadar yeni soketler çıkar bile. Üstelik bin TL daha fazla verecek senin dediğini yaparsa. 1000 tl daha fazla para verip daha kötü ekran kartı almak? Hem de sırf neredeyse hiçbir etkisi olmayan bu soket değişimi için.
Dostum bilgisayar toplamadan anlamıyorsun sana herhangi bir şey söylemicem. Arkadaş kararını kendi versin. Münazara panelinde değilsin. Bilmediğin konularda yorum yapmaz isen sevinirim.

Dostum bilgisayar toplamadan anlamıyorsun sana herhangi bir şey söylemicem. Arkadaş kararını kendi versin. Münazara panelinde değilsin. Bilmediğin konularda yorum yapmaz isen sevinirim.
Fikrimi belirtiyorum. r5 5500 rtx 3060 ti sistem yerine i3 12100f rtx 3060 sistem önermenizi saçma buluyorum. Üstelik daha pahalıya. Sor diğer arkadaşlara forumda adı geçen kişilere, eğer onlar da senin gibi derlerse tamam haklıymışsın der susarım. Fakat dediğin şey aşırı mantıksız geliyor.

Geri
Yukarı