En güvenilir Benchmark sitesi

189454

Kilopat
Evet, başlıkta da belirttiğim gibi en güvenilir ve doğru verilere sahip Benchmark sitesi hangisidir?

Hiç biri güvenilir değildir. Bazıları yasaklıdır Sosyal'de. Her sistem bileşeni ve kullanılan kaynak miktarı farklıdır. Bir videoda RX 570 daha iyiyken diğerinde 1050 daha iyidir. Eğer karşılaştırmak istediğiniz bir donanım var ise Sosyal'de konu açarak bilgi edinebilirsiniz.

Hiçbir site güvenilir değildir. Her site farklı yorum yapıyor.

6700HQ Userbenchmark.com'da 89 puan falan sanırım. Ben aynı işlemci ile o sitenin testinde 106 civarı bir puan aldım. Ve bu puan 7700HQ'nun üzerinde.

Eğer Intel işlemci karşılaştıracaksanız, Ark Intel resmi sitesinden işlemci teknik özelliklerine bakabilirsiniz.

Örneğin bu sitenin doğruluğu hakkında ne düşünüyorsunuz;

Arkadaşlar merhaba,
Userbenchmark üzerinden yaptığım test sonuçlarım aşağıdaki gibi, sizce bu değerler nasıl? Yani sistemimi tam 1 yıl önce topladım ve ekran kartımın değeri bana düşük geldi. Ekran kartımda ya da diğer parçalar da bir sıkıntı var gibi görünüyor mu? Anlamadığım için yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

UserBenchmarks: Game 68%, Desk 82%, Work 73%
CPU: AMD Ryzen 5 2600X - 86.4%
GPU: AMD RX 590 - 68.6%
SSD: Samsung 860 Evo 500GB - 106.8%
RAM: Crucial BLS8G4D32AESCK.M8FE 2x8GB - 106.3%
MBD: MSI B450M PRO-VDH PLUS (MS-7A38)

Ben güvenilir olduğunu düşünüyorum bu sitedeki işlemci ve ekran kartı puanlamalarını kıyaslamak için cinebench r23, r20 ve R15 gibi programların testlerinden aldığım sonuçları yansıtıyor x bir işlemci passmarkta onbin puan aldıysa y işlemci onüçbin puan aldıysa kullandığım test programlarında da alacağım sonuçlarla doğru orantılı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…