En iyi APU sistem tavsiyesi

10 15 yıl götüremese de o yıllar içinde yükseltebileceğiniz bir sistem.

Edit: Birkaç ay para biriktirip önce RAM'i 16 GB yaparsınız. Daha sonra 1 TB HDD alırsınız. Birkaç yıl sonra da ekran kartını ve işlemciyi upgrade edersiniz olur biter hocam.
GeIL marka RAM güvenilir mi ? (bilgim olmadığından soruyorum :))

Anakart düşük kalmış. ASRock B450M PRO4 ile değiştirin bence.
RAM olarak ise Corsair ve Kingston öneririm. Alternatif olarak Adata XPG, Crucial, Patriot ve G.Skill olabilir.

Anakart düşük kalmış. ASRock B450M PRO4 ile değiştirin bence.
RAM olarak ise Corsair ve Kingston öneririm. Alternatif olarak Adata XPG, Crucial, Patriot ve G.Skill olabilir.
1596918607892.png

Anakart bu sisteme yetersiz mi olmuş yoksa ileride yükseltme yapabilmek kolay olması için mi değiştirmemi öneriyorsunuz?
Apu istiyorsanız bence AMD 4000G serisi işlemcileri bekleyin.
Fiyatı yüksek olur diye tahmin ediyorum. AMD 4000G hakkında sizin düşünceleriniz nedir ?

Eki Görüntüle 634556
Anakart bu sisteme yetersiz mi olmuş yoksa ileride yükseltme yapabilmek kolay olması için mi değiştirmemi öneriyorsunuz?

Fiyatı yüksek olur diye tahmin ediyorum. AMD 4000G hakkında sizin düşünceleriniz nedir?

O anakart kalite yönünden biraz düşük kalmış, VRM sayısı ASRock'a göre daha az. Ayrıca AMD Ryzen 7 4700G tam bir efsane, mükemmel bir dahili GPU'su var. Ayrıca APU olmasına rağmen işlemci gücünden de hiçbir şey kaybetmemiş. Umarım ileride DDR5 RAM ile birlikte çok daha iyi olur, mesela AMD Ryzen 7 7700G :)

O anakart kalite yönünden biraz düşük kalmış, VRM sayısı ASRock'a göre daha az. Ayrıca AMD Ryzen 7 4700G tam bir efsane, mükemmel bir dahili GPU'su var. Ayrıca APU olmasına rağmen işlemci gücünden de hiçbir şey kaybetmemiş. Umarım ileride DDR5 RAM ile birlikte çok daha iyi olur, mesela AMD Ryzen 7 7700G :)
Anakart değişikliği yaparım ama işlemcinin fiyatı 370 euro çok tuzlu benim için :)

Beb.

Anakart değişikliği yaparım ama işlemcinin fiyatı 370 Euro çok tuzlu benim için :)

Benim attığım sistemi alın rahatınıza bakın hocam. APU'ların 4.nesli pahalı olacak.

Edit: Anakartta değişiklik yapmanıza gerek yok bence. Bütçeyi çok aşar ve sizin için fark ediceğini düşünmüyorum.

Geri
Yukarı