En iyi fare üreticisi hangisi?

A101 marka mouse

Bence Razer sensörleri bir tık ayrı.

Kullandığım farenin IPS değeri 650, şimdi ben IPS değeri 450-500 olan farelere veya sensörlerine kötü mü diyeyim?

Kullandığım farenin IPS değeri 650, şimdi ben IPS değeri 450-500 olan farelere veya sensörlerine kötü mü diyeyim?

450 IPS vs 650 IPS farkini kullanim sirasinda anlayamazsin ama dandik kablo/skatez vs kaliteli kablo/skatez farkini anlayamamana imkan yok.

Bence Razer sensörleri bir tık ayrı.
650 IPS'li Deathadder V2 kullanıyorum ama bazen yapaylık hissediyorum. Sanki keskinliği bir tık eksik, arada birşeyler oluyor hissiyatına kapılıyorum. Belki de oynadığım oyunun mekanikleri vs. ile ilgilidir, emin değilim.

Paracord kablo olmaması ve skatezlerin PTFE olmaması fareye çok şey mi kaybettirir araştırmak lazım.
Araştırmaya gerek yok, çok şey kaybettirir.

Sert örgülü kablo ile paracord kablo arasında kullanımda fark var ama esnek kablo olması için ille paracord mu olması lazım. Mesela kullandığım Deathadder V2'de kablo paracord değil ama hafif ve esnek.
Doğrudur.

Dediğin şeyler özellikten ziyade ille şu malzeme olsun tercihi. O zaman %100 PTFE skatez kullanmıyorsa kötü mü oluyor farenin skatez. Kimyada sanayide bir sürü alternatif malzeme var ve firmalar bunu kullanıyor.
%100 PTFE olmasına gerek yok, PTFE olması da yeterli ve zaten günümüzde PTFE skatez kullanmayan oyuncu faresi satılmıyor bildiğim kadarıyla. Alternatif malzeme var ama PTFE hem sürtünmeye hem diğer etkenlere çok daha dayanıklı, aşırı koşullarda bile çok düşük aşınan bir malzeme.

Piyasada popüler olan malzemeyi kullanmadı diye de ürünü gömmeye gerek yok.
Var. Yıl olmuş 2021, hala PTFE kullanmıyorsa istediğim gibi gömerim.

Tamam, ama niye en iyiyi almak yerine G403 alayım/aldırayım?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…