En iyi freelancer meslek seçimi

RamazanQs

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1050 Tİ
Ryzen 3 3100
Merhaba arkadaşlar merak ettim sizce en iyi freelancer meslek ne sadece kazanç anlamında değil örneğin animasyon da iyi para var ama öğrenmesi zor yapması zor ve yetenek istiyor bunlara kıyas ile sizce en iyi freelancer meslek hangisi? Photoshop cc öğreniyorum bir süredir illüstrasyon yapmak çok isterdim ama gerçek bir yetenek istiyor :D genelde şu anlık Photoshop ile ilgili bir bölüme yönelmedim örneğin rötüş hakkında geliştirmeyi düşünüyorum kendimi onun dışında web tasarım ile ilgileniyordum bir süre HTML CSS öğrenip kendime blog ve film önerisi yaptığım siteler tasarlıyordum sonradan o uğraşarak yaptığım sitelerin kodların falan bilgisayar değişince kayıp ettim o günden beri web tasarım ile aram kötü. 😂

Ben bot üretimi diye düşünüyorum. Mesela şu sıralar herkes kapış kapış mining ayarları yapan botlar, interneti tarayıp en ucuz ekran kartını alan botlar arıyor. 15k ya alacağın RTX 3070 mining kartı iyi bir botun varsa 5K ya alıyorsun bu yüzden de bota 500 lira vermek hiç hiç koymuyor fazla bile verilir. Bunu milyonlarca insana çarp. Ben bir alıcı olarak bu işte para olduğunu düşünüyorum. İhtiyaç neyse Python Java ve C++ ile onun botunu yapmak bence sağlam iş. Yetenek istiyor mu bilmem hiç yazılım bilgim yok öğrenmek sadece hayal benim için.

Ben bot üretimi diye düşünüyorum. Mesela şu sıralar herkes kapış kapış mining ayarları yapan botlar, interneti tarayıp en ucuz ekran kartını alan botlar arıyor. 15k ya alacağın RTX 3070 mining kartı iyi bir botun varsa 5K ya alıyorsun bu yüzden de bota 500 lira vermek hiç hiç koymuyor fazla bile verilir. Bunu milyonlarca insana çarp. Ben bir alıcı olarak bu işte para olduğunu düşünüyorum. İhtiyaç neyse Python Java ve C++ ile onun botunu yapmak bence sağlam iş. Yetenek istiyor mu bilmem hiç yazılım bilgim yok öğrenmek sadece hayal benim için.
Bot ile alım satan bir arkadaşım var. Bu botlar gerçekten büyük kar getiriyor. GPU botunu 1.5K gibi bir miktara almıştı yanlışım yoksa.

Hocam web tasarımdan ilerleyip Wordpress için tema yapmayı öğrenebilirsiniz. Envato gibi sitelerde Wordpress temaları satabilirsiniz. Veya da Blender ile modelleme yapmayı öğrenip 3d model satışı yapabilirsiniz. Veya arayüz tasarımı öğrenip oyunlara veya android uygulamalarına arayüz tasarlayabilirsiniz.

AutoCAD, 3dmax ve corona renderer programlarını öğrenirsen mekan modelleyerek para kazanabilirsin.
Kaliteli render alır ve müşteri bulabilirsen iyi para var.

Hocam zaten inşaat okuyorum Allah izin verir ise şu corona bitse seneye kadar seneye 3 boyutlu bina tasarlama vs. öğreneceğiz o zaman ufak tefek freelancer işler ile ihtiyaçlarımı karşılarım diye düşünüyorum :)
Hocam web tasarımdan ilerleyip WordPress için tema yapmayı öğrenebilirsiniz. Envato gibi sitelerde WordPress temaları satabilirsiniz. Veya da Blender ile modelleme yapmayı öğrenip 3D model satışı yapabilirsiniz. Veya arayüz tasarımı öğrenip oyunlara veya Android uygulamalarına arayüz tasarlayabilirsiniz.

3 boyutlu model tasarlama bayağı ilgimi çekmişti bir ara severek yapar isem bol bol modelleri tasarlarım aklıma fikir geldikçe satışa koyarım beğenen olursa direk alır ama göründüğünden çok zor iş :D biraz korkutuyor ama yakın zamanda onu da öğrenmeyi deneyecektim siz söyleyince aklıma geldi biraz araştırma yapacağım.

Solid Works, Solid Edge, AutoCAD, Catia biliyorum henüz internet üzerinden iş bulamadım. Nasıl buluyurlar anlamış değilim.

Merhaba arkadaşlar merak ettim sizce en iyi freelancer meslek ne sadece kazanç anlamında değil örneğin animasyon da iyi para var ama öğrenmesi zor yapması zor ve yetenek istiyor bunlara kıyas ile sizce en iyi freelancer meslek hangisi? Photoshop cc öğreniyorum bir süredir illüstrasyon yapmak çok isterdim ama gerçek bir yetenek istiyor :D genelde şu anlık Photoshop ile ilgili bir bölüme yönelmedim örneğin rötüş hakkında geliştirmeyi düşünüyorum kendimi onun dışında web tasarım ile ilgileniyordum bir süre HTML CSS öğrenip kendime blog ve film önerisi yaptığım siteler tasarlıyordum sonradan o uğraşarak yaptığım sitelerin kodların falan bilgisayar değişince kayıp ettim o günden beri web tasarım ile aram kötü. 😂

Tamamen grafik üzerinde gördüğüm ettiğim bildiğim kendi düşüncemi yazıyorum :) bunlarında haricinde de güzel işler varsa ben de takibe aldım konuyu incelerim :)

1- logo tasarımı - program olarak; Illustrator (talep çok fazla oluyor ucuza fazla bilgi birikim gerekmeden hızlıca yapabileceğin işler olabilir.)

2- sosyal medya tasarımları - program; Photoshop (genel müşteri kitlesi butiklerdir. Fiyat olarak ucuz oluyor ama seri üretime geçersen iyi getiri sağlar :D )

2- baskılı işler - program olarak; Indesign, Illustrator / Photoshop (yapması kolay ve baskı işini de maatbada sen yaparsan ekstra komisyon demek :D )

3- 3D tasarımlar - program, 3D Max; gördüğüm kadarıyla henel olarak render lazım bize gibi işler oluyor iyi bir PC varsa seçenek olabilir. (çok hakim olduğum bir konu değil)

4- mobil /web tasarımlar - program, Adobe xd (Windows için ) sketch (macOS); biraz bilgi tecrübe istiyor. 10-20 sayfalık bir mobil tasarım için iyi paralar ödeniyor. Projeye göre bir hafta ile bir ay süresince az az çalışarak yapılır. (mobil bazında konuşuyorum)

Yeni konular

Geri
Yukarı