En iyi Linux dağıtımı hangisidir?

Acemi Cadı

Centipat
Arkadaşlar kullanım ve görsellik açısından hangisi daha iyidir? Bazılarının masaüstü dediğimiz kısmı çok boğuk ve sıkıcı geliyor bana.

En iyi dağıtım diye bir şey yoktur. Amaca en iyi hizmet eden vardır. Artı olarak her farklı dağıtımda aynı kişiselleştirmeleri yapman mümkün, bunun için dağıtım aramana gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
EndeavourOS kullanıyorum. XFCE kullanıyorum belki diğer DE'ler de daha iyidir. Manjaro da görsellik açısından iyi. Fedora da iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
GNU/Linux dağıtımlarında son kullanıcı için güncel depolara sahip olması, yazılım zenginliği, gerektiğinde destek ve istikrar önemlidir.
Ev kullanıcıları için Debian tabanlı ve Arch tabanlı dağıtımlar bu kriterleri en çok karşılayanlar.

Arkadaşlar kullanım ve görsellik açısından hangisi daha iyidir? Bazılarının masaüstü dediğimiz kısmı çok boğuk ve sıkıcı geliyor bana.
En iyi diye birsey yok, herkesin kendi en iyisi var.
Deneyin ve hosunuza gideni kullanin.

Debian ve Arch arasındaki farklar nelerdir? Google'da araştırdığımda Türkçe bir kaynak bulamadım bu farkı anlatan. Örneğin ben kullanım ve görsellik açısından kısmen Windows'a benzeyen bir dağıtım arıyorum. Daha doğrusu masaüstü kullanımı ve arayüz görselliği kullanıcıya hitap etmeli.

Debian APT/DPKG paket yoneticilerini, Arch ise Pacman yoneticisini kullanir.
Debian tabani olarak Pop!_OS ve Linux Mint Debian Edition;
Arch tabani olarak EndeavourOS onerebilirim.

Debian APT/DPKG paket yoneticilerini, Arch ise Pacman yoneticisini kullanir.
Debian tabani olarak Pop!_OS ve Linux Mint Debian Edition;
Arch tabani olarak EndeavourOS onerebilirim.

Garuda Linux GNOME Bunu çok beğendim bu nasıldır?​

Garuda Linux GNOME Bunu çok beğendim bu nasıldır?​

Benim hosuma gitmedi acikcasi, renk secimi ve icon'lar itici geliyor. Toollarini falan incelemedim.
Deneyin, begenirseniz kullanirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…