En iyi multivitamin hangisi?

Horseman

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
web dizayn - modcu
Merhaba.

Kullandığınız ya da bildiğiniz multivitamin öneriniz var mı? İçeriğinde tüm vitaminler ve mineraller olmalı ve en önemlisi ürünün sertifikaya sahip, ISO ve helal gıda onayı almış olmalı.

Benim araştırdığım iki marka var solgar vm 2000 ile natures supreme. Fakat güvenilirler mi bilmiyorum.

(Önceden pharmaton aldım ama kapsül jelatini hangi maddeden yapıldı ne içeriğinde ne de internette yazmıyordu ben de kullanmadım)

Yardımcı olursanız sevinirim...

Ben bir ara kullanmıştım. Adını hatırlamıyorum fakat iki sene önce kutusunu 400, 450 liraya almıştık. Kaliteli bir markaydı. Bende kaş ve alın bölgesinde deri dökülmesi gibi fena yan etkiler yaratmıştı. O günden beridir vitaminimi besinlerden alıyorum.

Solgar çok iyi bir marka ama bu tür sağlık ürünlerinde en iyisi diye bir şey yoktur. Evvela muayeneden geçip tetkik vermeniz, daha sonra eksik neredeyse ona uygun kullanım yapmanız gerekir. Hoş gerçi randevu bulmak çok zor ama sağlık neticede. Belki D vitamininiz aşırı düşüktür, bunların içindeki D vitamini size yetmez örneğin. Boşa para harcamış olursunuz.

Solgar çok iyi bir marka ama bu tür sağlık ürünlerinde en iyisi diye bir şey yoktur. Evvela muayeneden geçip tetkik vermeniz, daha sonra eksik neredeyse ona uygun kullanım yapmanız gerekir. Hoş gerçi randevu bulmak çok zor ama sağlık neticede. Belki D vitamininiz aşırı düşüktür, bunların içindeki D vitamini size yetmez örneğin. Boşa para harcamış olursunuz.

En iyisi derken şu şekilde örnek vereyim mesela magnezyum minerali
Magnezyum sitrat olması gerekirken magnezyum oksit formunda olduğunda biyo yararlılığı düşük oluyor etki mekanizmaları ve emilimleri tamamen farklıymış (bir yorumdan alıntı) Tüm vitaminlerin ve minerallerin doğru formda olması gerekiyor. O açıdan en iyisi hangisi yazdım

Bütün bunlar tahlil sonrası kullanım olacak takviye edici yani.

Son günlerde Pure Encapsulations markasına taktım, her ne kadar Nestle tarafından alınmış olsa da çoğu vitamin ve minerali en emilebilir formda sunuyor. İsterseniz bakabilirsiniz.

Solgar en iyilerden ama fiyatı epey tuzlu. Nature's Supreme markasının başka vitaminlerini kullanıyorum ama MV'sini kullanmadım. Denenebilir.

Geri
Yukarı