En İyi Sakal Deneyimi İçin

Klarel11

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
20 yaşındayım. 18 yaşına kadar makine ile aldım sonra katılaştı permatik ile aldım hep son 5 aydır da 4 günde 1 Gillete Mach3 Turbo ile tıraş oluyorum. Ama artık 3 bıçak bile kesmiyor sanki yanaklarım tamam da çene bölgemi alırken sakal kas katı diyebilirim. Benim 4 günde 1 sakal tıraşı olmamın cilde herhangi bir zararı var mıdır? Sakal sonrası yüzümü iyice yıkayıp, kolonya ve Arko nemlendirici sürüyorum. Ben 3 bıçak yerine 5 bıçaklıya geçsem abartı mı olur sizce? Ayrıca sakal öncesi dediğim gibi köpük sürüyorum hemde 5 dakika falan ama çenem çok sert ne önerirsiniz? Sakal sonrası ise önerebileceğiniz ürünler var mı? Nadirde olsa sivilce çıkar, orta derece de olsa burnumun köşelerinde küçük küçük sivilce, yaralar çıkar. Tecrübesi olanların fikrini almak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Traş sonrası kolonya önermem. Cilde zararlı olduğunu duymuştum. Özellikle yazın sürdükten sonra güneşe çıkıldığında leke yapabiliyor. Hem de cildi çok kurutuyor.
Eğer kesik benzeri birşey yoksa kullanmamanı tavsiye ederim. Yerine traş losyonu kullanabilirsin.
Ben de 3 bıçaklı kullanıyorum. Yeterli diyebilirim. 5 bıçaklı da kullandım ama nedense 3 bıçaklı daha rahat geldi.

3 bıçaklı yetmiyor da 5 bıçaklının peşinde koşuyorsan yanağından çıkan şeyin sakal olduğundan emin ol öncelikle :) Gilette'nin bıçakları gayet güzel kesiyor. Permatik tek bıçak olduğu için sürekli temizleyip tekrar sürmen gerekiyor, daha uğraştırıcı ancak o bile fazlasıyla iyi kesiyor.

Belki zayıf olduğun için çene kısmında zorlanıyorsundur, doğaldır. 20 bıçaklı da alsan eğimli yüzeyde tüm bıçaklardan tam verim alamazsın bence.

Hayır hocam çene kısmım çok sert öyle böyle değil. Şimdi köpük öncesi yüzümü yıkıyorum sonra dakikalarca köpük sürüyorum 3 bıçaklı dediğiniz gibi tek bıçaklıya göre yetiyor 5 bıçaklı bence de abartı ve tahriş demek ama tam çene bölgem ve onun tarafları kesim yaparken direk kaymıyor sanki jilet takılı kaldı gibi zorluyor iki üç kere üstünden geçince tamam pürüzsüz oluyor ama kardeşimin de dediğine göre çene bölgem uzaktan bakınca hafif siyah görünüyormuş. :D

Mesleğim gereği hergün bu deneyime katlanıyorum , benden sana tavsiye sıcak suyla suratını yumuşak hale getir , sertliği gitsin ondan sonra traşını ol ve traş sonrası krem vs. o tür şeyler kullan cildini rahatlat..

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı